Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy operációs rendszert...

Egy operációs rendszert szeretnék írni. Hogy induljak el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem vagyok normális, de itt van a nyár, valamivel el szeretném foglalni magam, és akkor legyen hasznos (tanulok belőle...).

Matek-Infó osztályba járok, az infó jól megy. C++ -t tanulunk, de valamennyire tudok Pascalba, meg Javába programozni, Objektum Orientált programozással nincs bajom, szálkezelés megy (úgy ahogy).

Nem akarok világmegváltó operációs rendszert írni, de örülnék, ha mondjuk a linux kernelt felhasználva lenne egy olyan operációs rendszerem, ami le tudja fordítani az általam írt programokat, tudja futtatni azokat, menteni, és hasonlók.

Legjobb az lenne, ha én írnám meg a kernelt is, de szerintem az nagyon hosszú lenne.



2014. jún. 23. 15:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, persze, te írtad, tavaly, aham :)


Tavaly megírtad a google ranks alapján a 704 legismertebb oldalt. Aminek napi szinten 1 milliós látogatottsága van.


Pláne, hogy a te általad tavaly megírt oldalt:

created date: 2007-12-14T12:03:32.0Z


Ezenkívül Amsterdamban élsz, és Dave Forsey-nak hívnak?... :)

2014. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"processzus"


jézusom..

2014. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ha kernelt akarsz írni:

-Gondolj bele abba, hogy egyrészt processzus, erőforrás-kezelést kell írnod.Erről nincsenek ismerteid. Magad mondtad. Ez nagyon nehéz feladat, az ezeket kezelő algoritmusokat meg kell értened:

Mint pl. round-roubin, stb.

-Étkező filózófusok probléma( nem vicces hiába van ilyen neve, ez egy tényleges probléma.

Ez a következőt takarja: Adott öt filózófus egy kör alakú az

2014. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Asztalnál, mindeki előtt van valami kaja, és a jobb oldalt egy villa( a kajához pl. Milánói). Minden filózófus két műveletet végez: Eszik, és gondolkodik. Hogyan lehet megoldani, hogy a folyamat ne álljon le.

-Akkor újra kellene definiálnod magát a printf, malloc, scanf stb függvényeket a saját rendszerhívásaidra

Finoman szólva nagy feladat

2014. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
49%
Rendkívül értelmesen leírtad az étkezőfilozófusok problémáját, gratulálok.
2014. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!