Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy operációs rendszer megírás...

Egy operációs rendszer megírása mennyire számít nehéz munkának egy számítógépes játékhoz képest?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdést olvashattunk itt, hogy egyesek 0 tudással akarnak Call of Duty, Battlefield játékokat "gyártani".

Mi a helyzet egy operációs rendszerrel?


2014. júl. 7. 18:29
1 2
 11/19 SimkoL ***** válasza:
Mint láttad és idézted a 'zseni' idézőjelben volt :). Ha csapatban dolgozol kell egy vezető aki koordinálja a munkát.
2014. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem, egy önszerveződő csapat kell.
2014. júl. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Csapat: kösz. Írj meg egy kernelt 10 emberrel és egy zsenivel két év alatt és tapsolni fogok. Nagyon.
2014. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13-as: szerintem a CP/M, majd az MS/DOS nem volt olyan vészesen nagy munka, nem egy UNIX-szintű összetettségű rendszer. És egy nagyon primkó OS-t nagyon limitált tudással össze lehet dobni szerintem viszonylag rövidebb idő alatt is, ha a rajta dolgozó emberek jól értenek a témához, és nem akkor kezdenek először olvasni róla.
2014. júl. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 SimkoL ***** válasza:

'Nem, egy önszerveződő csapat kell.' Persze, a MicroSoft is az volt már az elején és most is az. Százszor hatékonyabban megy ha legalább egy valaki tudja, hogy ki min dolgozik és nem egymást kell kérdezgetni.

Megkérdezhetem, hogy dolgoztál-e csapatban és ha igen mekkorában - komoly munkára gondolok, nem fontos, hogy programozás legyen -

2014. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

SimkoL, igen, az utóbbi 15 évben csak professzionális fejlesztéssel foglalkoztam.

És hogy miről beszélek: [link]

2014. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Teljesen más a kettő. Pl felvehetsz, 100, 1000, vagy akár 10000 programozót is, ha nincsenek grafikusaid, hangmérnökeid, zeneszerzőid, fegyverszakértőid, fizikusaid, matematikusaid, szinészeid, zenészeid, akkor nem tudsz egy battlefield szintű játékot készíteni.
2014. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő nagyon nagyon nehéz.

Egy átlag ember el se tudja képzelni mennyire összetett dolgok ezek. Engem pl nagyon alap php programozás is meg tud izzasztani rendesen. Szerintem ha nagyon ráhajtanék a tanulásra akkor se menne komolyabban semmilyen programozási nyelv. Az archlinux is nagyon nagyon bonyolult nekem, és mindig tudok valami újat tanulni alatta.

2014. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egy mai színvonalú játék felér egy operációs rendszer komplexitásával.


Az operációs rendszert nem annyira implementálni nehéz, mint inkább megtervezni. Ezért is nincs ebből olyan sok.

2016. jan. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!