Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet egy destruktív...

Hogy lehet egy destruktív ember programozó?

Figyelt kérdés

Miként lehet az, hogy a programozási topikban a legtöbben csak a másikat bántják, lenézik, és nem hajlandóak segíteni?

A programozáshoz nem kell csapatjátékosnak lenni? Hogy készülnek akkor a több millió soros programok, ha nem képes ez a kommuna egymással emberként beszélni? Egy ember nem tudja ezt mind megírni!



2014. aug. 30. 18:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én spec nem szoktam lenézni a kezdőket, csak azokat, akik lusták. (Úgyhogy nem veszem magamra a kérdést, és csak néhány gondolatot fűzök hozzá.)


> A programozáshoz nem kell csapatjátékosnak lenni?

Én egyedüli programozó vagyok melóhelyemen.


> Hogy készülnek akkor a több millió soros programok, ha nem képes ez a kommuna egymással emberként beszélni?

A kettő nem függ össze. Nem biztos, hogy az itteni kommuna millió soros programokat gyárt.


És egyébként az sem biztos, hogy ha valaki itt mocsok, máshol nem tud kedves/konstruktív lenni. Én például azt figyeltem meg, hogy egy embernek sok arca van. Máshogy beszél az anyjához a telefonban, máshogy a barátnőjéhez, máshogy a kis hörcsögéhez, mittudomén. (De lehet csak pszichopatákkal találkoztam eddig - nem tudom cáfolni. :D) Szóval szerintem simán lehet valaki egy bunkó paraszt, attól hogy a fejében van tudás, tapasztalat.

2014. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
*attól függetlenül, hogy a fejében
2014. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
A nagy összetett programokat ne úgy képzeld el, hogy mindenkinek ismernie kell az egészet az első sortól az utolsóig. Egy egy ember meghatározza az osztályok interfészeit, a többi programozó pedig ehhez igazodva megírja a saját osztályát. Tehát minden programozónak csak az osztálya által használni kívánt osztály interfészét kell ismernie nem pedig az egész kódját.
2014. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Azok a programozók/szoftverfejlesztők nem véletlenül azok, amik, és nem óvónénik. Ezerszer tesznek fel random értelmetlen kérdést vagy olyat, amit a tankönyvük alapján kellene megoldani/nem üveges szemmel bambulni órán ("jaj, ezt a házit kaptuk, hogy kell csinálni?"), olyat, amikor olyan típusú a kérdés, hogy "hogy kell programozni", vagy "hogy csináljam meg ezt a háromgigás 3D pro focis online játékot magamtól" ahelyett, hogy egy konkrét problémát kérdeznének, olyat, amit a Google 0,1228763232 mp alatt megválaszol, stb.


Ezeknek hosszasan kell magyarázni, amihez nem mindenkinek van kedve, ráadásul nem ötszázszor ugyanazt. Aztán ha nem szúrja ki a szemüket a kérdés feltevésekor, hogy már hatvanszor feltették ugyanazt, akkor még az internet használatára sem érettek, nem hogy a programozáshoz. Egyébként ilyen kérdés is volt már pár.


A GYK nem egy komoly szakmai fórum (legalábbis nem kizárólag).


A többmillió soros programok sem úgy készülnek, hogy a 120 fejlesztő összeül egy kerekasztalnál, és próbálnak konszenzusra jutni. Van hierarchia, legtöbbször mindenki a saját, kiadott feladatáért felel, esetleg 1-2 emberrel kell tisztáznia a dolgokat közben.

2014. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#1 - köszi, ezt el tudom fogadni

#2 - Amit leírtál az pont azt jelenti, hogy erős kommunikáció kell legyen ahhoz, hogy a programjuk a végén működjön.

Laciii - Ha nem tudsz konstruktívan hozzászólni, miért pazarlod saját és mások idejét arra, hogy oda nem való válaszokat adsz? Miért játszod azt, ami nem vagy? Miért mész fel segítség kérő fórumokra, ha nem akarsz segíteni?

2014. aug. 30. 20:20
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
Az zde kommentelők többsége nem hiszem, hogy profi és nagy szoftverfejlesztéssel foglalkozó cégeknél dolgoznak. Az a hozzáállás pl., ami egy fenti kommentben van, hogy elég a saját magad által irt osztályokat ismerni, ilyet én nem nagyon láttam jól működni. Egy profi szoftverfejlesztő együtt dolgozik a többi fejlesztővel, és az ügyféllel vagy annak "képviselőjével", azaz a teljes üzleti folyamatot is ismeri, érti, esetleg meg befolyásolja is. Az, aki ül a gép előtt, és csak a saját osztályait ismeri és babusgatja, az lehet nagyon ügyes és profi "kódoló", de nem szoftverfejlesztő szerintem.
2014. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Drone007 ***** válasza:
100%

Nagy vonalakban egyet kell értsek Laciii-val.

A lényeg, hogy ha válaszolnak a kérdésedre, akkor ne vedd azt automatikusan támadásnak. Laciii válaszát is annak vetted, pedig általánosságról írt.

Ha úgy érzed támadnak a válaszukkal, akkor valószínűleg okuk van rá. persze van, aki csak nagyképű, de van pár olyan ember itt, aki igyekszik segíteni, még ha kioktató hangsúllyal teszi azt.

A lényeg: ne azt lásd a válaszban, hogy megtámadtak, vagy lenéznek, hanem azt, hogy mit tudsz a válaszból hasznosítani.

Pl. ha valaki azt írja, hogy "miér' nem guglizol rá okoska!" Az nyilván azt jelenti, hogy a google kielégítő válaszokat adhat a kérdésedre, és nem azt, hogy a válaszoló szerint ostoba vagy. Vagyis nyilván ezt is jelenti, de hagyd figyelmen kívül más véleményét, mert az nem hasznos neked. (Kivéve, ha véleményt kértél)


A csapatjáték pedig csapatban érvényes. Itt nem csapatban vagyunk, itt mindenki a saját egyszemélyes csapatát erősíti, mindenki mással szemben.


És egy fontos tanács: ne etesd a trollokat. Ha valaki beszól, ne szólj vissza, hagyd figyelmen kívül!

2014. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Ez a válasz a kérdésedre. Ez nem volt destruktív, ha nem ezt a választ akarod hallani, ne ezt a kérdést tedd fel. Nem mondtam, hogy én ilyen vagyok, de megértem azokat, akik igen, így tudtam válaszolni.
2014. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

" Miként lehet az, hogy a programozási topikban a legtöbben csak a másikat bántják, lenézik, és nem hajlandóak segíteni? "

Azért mert különbség van a "segítségkérés" és a "csináld meg helyettem"-mentalitás között. És a gyakorikérdéseken (és sok más fórumon is - az Internet-penetráció növekedésével egyre több az önálló gondolkodásra alkalmatlan "noob" - időnként felmerülő fórumtéma, hogy miért növekedett meg a számuk) a kérdezők részéről sokszor ez utóbbi dívik - tisztelet a kivételnek.


"A programozáshoz nem kell csapatjátékosnak lenni?"

Egy összetett program írása esetén - ahol több programozót alkalmaznak - igen.

De ez nem azt jelenti, hogy a tapasztalatlanabb programozó minden kis nyűgével (pláne piszlicsáré dolgokkal, hisz azért vették fel, mert tud programozni!) zargatja a tapasztaltabbat, hanem előbb küzd: utánajár dolgoknak, magátol alkot (ez egy fontos programozói habitus!), prezentál, majd a legvégső esetben kérdez.


"Egy ember nem tudja ezt mind megírni!"

Viszont itt (és más fórumokon is) kicsi feladatok vannak, amik igen nagy hányadának utána lehetne olvasni (mert már vagy ezerszer leírták a hasonló válaszokat), némi tanakodás után rá lehetne jönni.


Kedves kérdező, én még ahhoz a generációhoz tartozom, akik még Internet nélkül tanultak programozni.

Volt egy pár könyvem és egy fejlesztőeszközöm meg a saját fejem és egy-egy probléma megoldásával akár napokat is eltöltöttem, de nem rohangáltam a tanárhoz.


Ajánlom elolvasásra:

[link]

[link]

2014. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt van egy fajta elitista hozzáállás, hogy miért kérdez valaki hülyeséget? Viszont ha senki nem tudja normálisan megválaszolni a hülye kérdést, akkor mindenki hülye marad. Találkoztam én már olyan programozóval aki nem ismerte a for-ciklust, de én el tudtam mondani, hogy hogyan működik. Ha erre nem lennék képes, csak kigúnyolnám (anélkül, hogy tudnám mi az), akkor nem hiszem, hogy jobb lennék bármiben is.


Amúgy az egész oktatás rossz, mert rossz kódon akarjuk megtanítani jó kódot írni az embereket. Ez szerintem a legtöbbeknél (van akinél nem), csak a rossz kód újratermelését okozza. A csapatmunkánál fontos a kommunikáció, valóban elválaszthatók a program részei, de a szoftvernek egészben kell működnie. Az nem járható, ha a csapat egyike ilyen szoftvert fejleszt a másik meg olyat, aztán nem jön ki belőle semmi értelmes.

2014. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!