Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozni?

Hogyan tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés

Számomra már kb. lehetetlen...

2 éve nyűglődök a Java-val, és tudom, hogy elég nehéz programnyelv, de már azért itt-ott alkottam benne, és ebből ismerek dolgokat... :)

Viszont vannak konkrét dolgok, amiknek nem tudom, hogy hogyan kellene nekiálljak.

Tehát most ugorjunk át JavaScript-re Unity-ben.

Például ott a favágásnál több szkriptre van szükség, az egyik ugye menedzseli a fát, illetve egy másik a baltát.

Ez ugye logikai szempont, hogy tudjad, hogy mi kellene.

No, vissza Java-ra. Ahogy az előbb említettem, logikai szempont.

Nekem nem túl jó az ilyesfajta logikám, tehát sosem fogtam fel elsőre jól a dolgokat, illetve ezt sem nagyon tudom megtanulni... Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan mehetne jobban?


2016. okt. 6. 21:47
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
Ha a tanulásban is olyan csapongó és összeszedetlen vagy, mint amilyen a kérdésben, akkor ne nagyon csodálkozz. A tanulással szisztematikusan kell haladni, lépésről-lépésre. Ha nagy fába vágod a fejszét, az nem segít. Kezdetnek tanulhatnál egy könnyebb nyelvet is, pl. pythont.
2016. okt. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Java előtt valami procedurális nyelvet próbálj, hogy az alapokat megértsd, majd utána jöhet az objektum orientált programozás.

De ha nincs meg a megfelelő logikai alapod, lehet, hogy kár erölködni. Nem mindenki való programozónak.

2016. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Btw unity nek semmi köze se a javahoz, se a javascripthez. A unity rendelkezik egy javascriptszerű szintaxisú nyelvvel, de ennyiben ki is merül az összefüggés - nem véletlen nem hivatkoznak rá sehol a dokumentációban javascriptként, az unityscript.
2016. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!