Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Fájlbeolvasásnál nem okoz...

Fájlbeolvasásnál nem okoz gondot ha a puffer túl nagyra van állítva? (Pascal)

Figyelt kérdés

Operációs rendszertől függetlenül működik (és jól működik) ha a puffer nagyra van állítva? Például akár több mint 100 megára, hiszen ha egy másodperc alatt be lehet olvasni akár 120 megát is, gondolom akkor ez a legpraktikusabb.

Ahhoz kelleme némi szakértelem hogy operációs rendszer szintjén menjen a fájlolvasás, tehát programból legyen lekezelve operációsrendszer-szintű hívásokkal a fájlolvasás.



2016. okt. 20. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
felesleges. az OS ezt lekezeli helyetted. ennek pont akkor van értelme, ha valami borzasztó lassú helyről szeded az adatot, és a feldolgozás előtt kell neked puffer; pl. floppy, net. Ha gyors, akkor ezzel ne is törődj!
2016. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát, ha karakterenként olvasnám be az adatot, hidd el azért eszméletlenül lassú lenne, szerintem időben a sokszorosa annak mintha nem karakteresen történne az olvasás. :-)

Programból meg OS-hívások szintjén nem tudnám kezelni mert akkor az már nem platformfüggetlen.

2016. okt. 20. 19:21
 3/16 A kérdező kommentje:

Lehet én tudom rosszul és várom a megoldásokat, miként lehetne jól megoldani ha mondjuk az lenne a péld ahogy egyik fájl tartalmát másikba átmásolni.


program masolo;



var

inf, outf : file of byte;

adat : byte;

begin

assign (inf, paramstr(1));

reset(inf);

assign(outf, paramstr(2));

rewrite(outf);

while not eof (inf) do

begin

read(inf, adat);

write(outf, adat);

end;

close(inf);

close(outf);

end.

2016. okt. 20. 19:28
 4/16 anonim ***** válasza:
A mai os-ekben a default buffer 4k. Azért én se aszondom, h byte-onként olvass, de 4k fölé felesleges menni, ha csak nincs rá vmi különösebb okod.
2016. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Talán még van értelme 64k-nak, ha látsz különbséget 4k-hoz képest, de efölé menni teljesen felesleges.
2016. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100 megás buffer csak amatőr gányolás, nem gyorsítás.
2016. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én csak a merevlemezek sebessége miatt gondoltam, mert SATA III merevlemezek egyszerre ennyi adatot képesek egy másodperc alatt szolgáltatni, több mint 10 MB-ot.
2016. okt. 20. 20:35
 8/16 anonim ***** válasza:
És szerinted a bufferbe olvasás 1 másodpercig tart?
2016. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja nem, valóban kicsit több ideig mert általában 64MB puffere van a merevlemezeknek.
2016. okt. 20. 21:47
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Te mi a szent szarról beszélsz?
2016. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!