Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Teljesen 0 programozói,...

Teljesen 0 programozói, kódolási tapasztalattal, mi lenne a legcélravezetőbb tanulási sorrend?

Figyelt kérdés

A programozásban látom a kulcsát egy stabil anyagi háttér megteremtésében, és éppen ezért ismeretlensége ellenére is meg akarok ismerkedni ezzel a világgal! Rengeteg információ, videó, tutorial, könyv stb. van persze a neten, de mint minden témánál, ennél is rendesen megy minden lehordása. Így hát a már tapasztalattal rendelkezők véleményére lennék kíváncsi!

Hogyan induljak el ezen az úton?



2016. nov. 14. 10:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
9%
Inkább menj marketingesnek vagy közgazdásznak!
2016. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A kérdésemre szeretnék választ kapni! Köszönöm!
2016. nov. 14. 11:12
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Angol

Google használata


A többi már jön magától

2016. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb nyelv a progtamozásban az angol. Ezután jönnek a programozási nyelvek. Helyedben Pythonnal kezdenék, úgy tudom az viszonylag könnyű, noha én még nem próbáltam, manapság a c++ talán a leggyakoribb. Ha c++al indulsz, ami kicsit nehezebb de én így csináltam, akkor a helyedben szereznék egy arduinot, azzal elég érdekes feladatokat lehet megcsinálni, így nem veszíted el az érdeklődést.
2016. nov. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 14. 11:36
 6/28 SimkoL ***** válasza:

Annak idején nekem a stabil anyagi hátteret a Rendőrség jelentette, rejtjelzőként dolgoztam, hivatásos állományban. Mellette bőven volt időm megtanulni programozni, de soha nem dolgoztam programozóként. A programozói tudásomat tudtam kamatoztatni más beosztásban is nem beszélve róla, hogy az 'újításaimat' külön díjazták, mivel a programozás nem tartozott a beosztásomhoz.

A mai világban már szinte minden kapcsolódik az informatikához, nem kell kimondott programozói állásban gondolkodni.

A nagyobbik fiam rendszer informatikus, egy olyan cégnél dolgozik ami többek közt fényreklámokat, fényújságot, stb... is szerel, üzemel be, de nem ez a főprofil - robbanómotoros kisgépeket, értsd: láncfűrész, fűkasza, stb... javítanak forgalmaznak. Helyben van, ami ritka itt Kelet-Mo.-on egy kisvárosban. Csurran is cseppen is :) Néha túlzásba viszi a 'lezserséget', de a főnöke ki nem rúgná. Ez a 'tökéletlen' fiam pedig imádja ha könyökig olajos. Huszon éves volt már amikor úgymond kimondta, hogy ezt szereti csinálni.

A pénz nem minden. Szeresd a munkád, ne kényszerből dolgozz olyan munkakörben amiben csak a pénz miatt vagy.

2016. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%

Valaki ajánlotta a c++-t. Hát azzal ne kezdj.

A legnehezebb nyelvek egyike. A fontos, hogy legyen sikerélményed, mert ha nincs, akor hamar megutálod az egészet.

Keress olyan könyveket, amelyek a pascal nyelvet oktatják, olvasgasd őket, próbáld meg értelmezni és gyakorlatban megvalósítani az olvasottakat. Kinek ez, kinek az a tutorial, könyv, diasor jön be.

A fontos, hogy ha egy mellett lehorgonyzol, akkor azt csináld is végig. Ha valamit nem értesz meg elsőre, akkor kérdezz, túrd fel a netet, keress választ a kérdéseidre. Más is így csinálja, csinálta.

A programozók többsége nem csodalény, csak nekik azért sikerült ez a nem könnyű szakma elsajátítása, mert volt kitartásuk. Akik feladják, azoknak meg nincs. Utóbbiak rámondják, hogy - á, ez engem nem is igazán érdekel - holott a kitartásukkal van a baj.

Ez a különbség a havi 100 000 ft-ért a nyugdíjas éveiig robotoló ember és a jól menő vállalkozó között is, általánosságban.

2016. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazság szerint nagyon is érdekel a téma, az más dolog, hogy átlagon feletti keresetet biztosít (de persze ez is szempont). Első sorban Weblapok készítése és pl. Androidos applikációk fejlesztése lenne számomra a tökéletes véglet, aztán a továbbiakban ki tudja...
2016. nov. 14. 12:51
 9/28 anonim ***** válasza:
Én voltam aki mondta a c++-t, de azt is mondtam, hogy nehéz vele kezdeni, ezért ajánlottam mellé az arduinot, könnyű vele látványos sikerélményt elérni.
2016. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
De az arduino programozása eredendően más mint a PC, ráadásul nem is C++-ban történik.
2016. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!