Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Teljesen 0 programozói,...

Teljesen 0 programozói, kódolási tapasztalattal, mi lenne a legcélravezetőbb tanulási sorrend?

Figyelt kérdés

A programozásban látom a kulcsát egy stabil anyagi háttér megteremtésében, és éppen ezért ismeretlensége ellenére is meg akarok ismerkedni ezzel a világgal! Rengeteg információ, videó, tutorial, könyv stb. van persze a neten, de mint minden témánál, ennél is rendesen megy minden lehordása. Így hát a már tapasztalattal rendelkezők véleményére lennék kíváncsi!

Hogyan induljak el ezen az úton?



2016. nov. 14. 10:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek: Azért nem jó, mert te azt mondod?

Fura módon te vagy az első akitől azt hallom, hogy a Pythonnal nem jó kezdeni. Nem lehet, hogy te mész szembe az autópályán, nem pedig mindenki más?


"Megnézném én azt a C, Cpp tudást."


Én soha nem is állítottam, hogy penge vagyok belőle. Évek óta nem is foglalkoztam vele. Nem mintha ez releváns lenne most. Viszonylag hamar áttértem Javára.

2016. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
16%

"Azért nem jó, mert te azt mondod?"


Nem. Azért nem jó, mert nem jó.

Aki önerőből akar megtanulni, ráadásul nulláról, annak nem szabad ilyen hülyeségeket mondani, mert még megfogadja.


Az öntanulóknál tekintettel kell lenni bizonyos premisszákra. Ilyen, hogy feleslegesen nem terheljük, nem bonyolítjuk túl az életét, mert úgyis fog sz.vni eleget anélkül is.

Tehát olyan nyelvet ajánlunk, ami egyszerű, elég logikus, jól olvasható (ez nagyon fontos) és van hozzá irodalom, archívum dögivel, akár magyar nyelven is.

Szóba sem jöhetnek interpreteres és alacsony szintű nyelvek, tehát a python, az ASM, a C és a Cpp kilőve.

2016. nov. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"És azért kiváló, mert a legtöbben ezt ajánlják? LOL "

Az USA vezető egyetemeinek többségén python a kezdő programozási nyelv (pl. MIT, Cornell, Berkeley, Caltech).

[link]


"Szóba sem jöhetnek interpreteres és alacsony szintű nyelvek, tehát a python, az ASM, a C és a Cpp kilőve."

Miért lennének kilőve az interpreteres nyelvek? Direkt jók: kezdőként nem kell állandóan szarakodni a fordítással, átírod a script-et, és egyből futtatod. Teljes egészében tudsz az algoritmusra koncentrálni, nem kell más sallanggal vesződni.


A python szuper tanulónyelv fantasztikusan jó dokumentációval, tutorial és online kurzus hegyekkel. Egyszerűen nem értem, hogy mi a bajod vele.

2016. nov. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
13%

"Az USA vezető egyetemeinek többségén"


Az USA vezető egyetemeinek többségén nem nulláról startoló önképezni vágyó emberkék vannak. Egyetemi oktatás keretein belül mondhatni bármely nyelv jó.


"A python szuper tanulónyelv fantasztikusan jó dokumentációval,"


Indentálás, saját verzióival való inkompatibilitás, lassúság (kb 1000-szer lassabb mint a turbo pascal), önképzőnek fapad és kín.

2016. nov. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az USA vezető egyetemeinek többségén nem nulláról startoló önképezni vágyó emberkék vannak. Egyetemi oktatás keretein belül mondhatni bármely nyelv jó. "

Ez egyrészt nem érv a python ellen, másrész, habár véleményed szerint bármilyen nyelv jó lenne, ezek a szuper egyetemek mégis a pythont választják. Arról nem is beszélve, mint mondtam, komplett kurzusok érhetők el pythonra online.


"Indentálás, saját verzióival való inkompatibilitás, lassúság (kb 1000-szer lassabb mint a turbo pascal), önképzőnek fapad és kín."

Ez bullshit.... az elsőtől az utolsó szóig. Éppen a kezdőknek fontos, hogy szépen strukturált, jól olvasható kód írását gyakorolják a kezdetektől. De eleve, ez hogy lehet kín? A legfapadosabb text editorban automatikus indent van... mi ebben a kín? És az, hogy valamennyivel lassabb (nyilván pár faktoros különbségnél ritkán van nagyobb), őszintén kit érdekel? Mire te lefordítod a forrást, a python script lefut. És te képes vagy ezért nem ajánlani tanulásra? :D micsoda dilettantizmus.

2016. nov. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem próbáld meg soraimat értelmezni.

Na meg, a pythonnal kapcsolatos linkeden található írás alatti kommenteket is erősen ajánlom.

2016. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha a weblapok készítése és Android érdekel, akkor mindenképpen érdemes belenézni a HTML-CSS kombóba kezdetnek. Ez ugyan nem programozás még, de némi betekintést ad a webes programozás világába, plusz utána úgyis szükséged lehet erre az alapra. Szerintem a C-re épülő PHP elég egyszerű az alapok elsajátítására, persze lehet rá mondani, hogy nem elég komoly nyelv, "szkriptnyelv" stb., de a problémamegoldást elősegítő analitikus gondolkodást megalapozza.
2016. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
hogy állsz a tanulással, kérdező?
2017. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!