Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a változokat...

Hogyan lehet a változokat mindenhol elérni?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de nem tudom ezt ko krétan, hogy nevezik pascalból procedure-nek hívták, de itt nem tudom pontosan. Hogy csináltam a public void nev()-el ilyen alprogramokat vagy nem tudom, hogy mondják ezeket. De, ha mondjuk egy változót akarok használni amit el is akarok érni mind a két ilyne alprogramban azt hogy csináljam? Mert, ha kétszer megadom azt a változót, akkor nem ír ki hibát, de szerintem így külön kezeli ezekben. Mert igazából tömböt akarnám ehekben elérni. Hogy csinálok külön egybekérést egy tömbe és a másik ilyen alprogramban kiiratom és ezeket futattom le a főprogramban. Ezt hogy oldjam meg, hogy a tömböt egyszer keljen megadni és azt mindenhol elérjem. Ne hülyézetek le még kezdő vagyok. Visual studioban c# (c sharp)

2016. nov. 19. 16:52
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Akkor ezt hogy oldjam meg?
2016. nov. 19. 19:39
 12/23 anonim ***** válasza:

Előbb azt mondd meg, mit akarsz csinálni?

Neked ez tanulás, vagy csak hobbi?

Kötelező a C sharp vagy csak te gondoltad jó ötletnek?


Meg lehet oldani C sharpban is, csak kiváncsi vok.

2016. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem kötelező. Csak itthon szeretnék tanulni. És nehezebb dolgokat találok ki, mert hogy egy számot bekérek aztán az kiszámol valamit abban nincs semmi kihívás. És inkább itthon találok ki nehezebbet amivel küszködök, de megtudom vsimálni és ezt most egyszerűbb lenne procedurával csak úgye egy tömb van és az egyik procedurával ezért nem érem el a másikat.
2016. nov. 19. 19:46
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Akkor én azt jasvaslom, hogy térj vissza a pascalhoz, aztán ott megerősödve átállhatsz a c sharpra.

Utóbbi tisztán OOP nyelv, amely elkivánja, hogy az OOP szemléletével, annak céljával tisztában légy.

Ugyanez (OOP) megvan a pascalban is, csak a pascal az oop-t úgy ismerteti meg veled, hogy az nem fog fájni, ráadásul megengedi az oop teljes mellőzését.


A gyakorlás közepette azért olvasgass is, vagy inkább kezdj el és csinálj végig egy tutorialt, oktatóanyagot. Ilyenek elérhetőek pascal nyelven, magyarul is.


prog.ide.sk/


www.kobakbt.hu/jegyzet/PascalPrg/index.htm


[link]


Úgy nem lehet programot fejleszteni, ha nem vagyunk tisztában azzal, amit csinálunk.

2016. nov. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
A tanárnak és az osztálynak köszönhetően még opp-k se voltak szóval a pascalban is kb oylan szinten állok, mimt c sharpban talán pascalban kocsit jobban, de ezt úgy, hogy az osztály 2-ig legjobbja vagyok.
2016. nov. 19. 20:06
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát ez elég szomorú.

Én azt javaslom, hogy amit a tanár elmulasztott, azt pótold be önerőből.

Ehhez itt egy link, ebből megtudsz mindent, ami érdekel.


[link]



Fejlesztőeszköznek meg javaslom a lazarus legutóbbi verzióját, az eléggé hasonlít az MVC-re.


[link]

2016. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Kösz, de inkább c#-ban programozok már. Inkább ebben tanulok meg mindemt.
2016. nov. 19. 20:39
 18/23 A kérdező kommentje:
Ja tudom eddig minden commentjét lehúztam. :D Csak kíváncsi vagyok, hogy probálkozik.
2016. nov. 19. 20:47
 19/23 anonim ***** válasza:

"Ja tudom eddig minden commentjét lehúztam. :D"


Nyilván a hozzáértés okán, igaz? :o)


LOL

2016. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Aha. Mert eddig nem is sokat segítettél.
2016. nov. 19. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!