Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a változokat...

Hogyan lehet a változokat mindenhol elérni?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de nem tudom ezt ko krétan, hogy nevezik pascalból procedure-nek hívták, de itt nem tudom pontosan. Hogy csináltam a public void nev()-el ilyen alprogramokat vagy nem tudom, hogy mondják ezeket. De, ha mondjuk egy változót akarok használni amit el is akarok érni mind a két ilyne alprogramban azt hogy csináljam? Mert, ha kétszer megadom azt a változót, akkor nem ír ki hibát, de szerintem így külön kezeli ezekben. Mert igazából tömböt akarnám ehekben elérni. Hogy csinálok külön egybekérést egy tömbe és a másik ilyen alprogramban kiiratom és ezeket futattom le a főprogramban. Ezt hogy oldjam meg, hogy a tömböt egyszer keljen megadni és azt mindenhol elérjem. Ne hülyézetek le még kezdő vagyok. Visual studioban c# (c sharp)

2016. nov. 19. 16:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

public static class Pistike

{

public static bool pistike_debil_e {get;set;}

}

2016. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 2-es teljesen leírta. Hogy kicsit szájbarágósabb legyen:


class Program

{

string a = "ezt bárhol eléred a Program osztályon belül";


static void Main(string[] args)

{

string b = "ezt csak a Main függvényen belül éred el";

}


public void Method1()

{

b = "itt nem fogod elérni a b változót, hibára fog futni";

a = "a-t viszont igen";

}

}

2016. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszi. :D Ez nagyon jól érthető. De az a fura, hogy gondoltam erre egyszer ki is probáltam, dse valamiért hibát írt ki, de most meg nem úgyhogy lehet másért.
2016. nov. 20. 01:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!