Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért más a Laravel kezdőoldal...

Miért más a Laravel kezdőoldalam? Valamit rosszul csináltam?

Figyelt kérdés

VirtualBox-ban létrehoztam egy Ubuntu Op rendszert amire feltelepítettem egy tutorial videó alapján:

https://www.youtube.com/watch?v=3sL5Fwi3Z9M&ab_channel=Mursa..

(A videót nem kell megnézni, ugyan azokat a parancsokat hajtja végig mint a leírásban.)


Követtem a videót. Csak nagyjából értettem. Például ami nem világos az az, hogy mikor kerül telepítése valami webszerver? Windowson én XAMPP-ot használtam.


A videóban ez a kezdőképernyő a böngészőt megnyitva:

[link]


Nálam pedig ez:

[link]


Talán más verzió?! A "welcome.blade.php" forráskódja is más. Oké, mondjuk ez nyilvánvaló, ha már más jelenik meg.


Fejlesztettem már kisebb projecteket, de Windowson és keretrendszer nélkül.


Válaszokat előre is köszi.



2020. nov. 13. 00:24
 1/5 Argloss ***** válasza:
100%

Igen, te újabb verziót telepítettél, ezért más.


Nem telepít külön szervert, azt indítja el ami alapból van a PHP-ba építve.

2020. nov. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És mi a helyzet az adatbázissal?
2020. nov. 13. 10:53
 3/5 Argloss ***** válasza:

Ebben a videóban csak a minimum lett feltelepítve, szóval adatbázis az nem.


Ha gyakorolni akarod a szerveres dolgokat is, akkor itt egy leírás róla, hogy miket kell telepíteni/beállítgatni egy minimum webszerverhez: (apache+php+mysql)

[link]

Ehhez esetleg lehet még egy phpMyAdmin-t is felrakni, az megkönnyíti a gyakorlást.


Ha csak a Laravel érdekel, akkor inkább azt mondanám, hogy maradj Windows + XAMPP kombónál. Telepíted mellé még a Composert is és akkor tudsz mindenféle php könyvtárakat is egyszerűen leszedni a projektedhez:

[link]

2020. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Argloss ***** válasza:
100%

A csatlakozást Laravelben, meg a különböző műveleteket meg el kell olvasni a dokumentációban:

[link]


Magyarul nem hiszem, hogy van leírás, remélem tudsz angolul.

2020. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az túlzás, hogy tudok, de a szöveges dokumentációkat megértem.

2020. nov. 13. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!