Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap készítéshez szeretném...

DaVeR kérdése:

Weblap készítéshez szeretném elkezdeni tanulni a PHP-t. Ti milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy SQL nélkül semmit nem ér nos főiskolán következő évben fogom ezt tanulni tehát azzal nem lesz gond, tanultam Pascal-t, C++, Java-t, ileltve alapokat tudom a Flash-ben ( Tehát nagyon egyszerű JavaScript is menne ). Nem vagyok nagyon profi bennük de elboldogulok velük. Ezek alapján ki mit tudna ajánlani?
2011. aug. 3. 13:06
1 2
 1/13 anonim válasza:

PHP 24 óra alatt.


Legalábbis haverom valami hasonló könyvet használt, mikor ezt tanulta.

2011. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én a html-t ajánlom elsőnek! Ha az már megvan, ill. valamennyire már boldogulsz vele (értsd: tudsz csinálni egy statikus html lapot..)


Akkor a legtipikusabb kezdő-könyv: Tanuljuk meg a php használatát 24 óra alatt.

és/vagy: a Fekete Biblia (ezt inkább utána..)

2011. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert én jeelnpillanatban ezen gondolkozom:

[link]


Ez a PHP és a MySQL az alapoktól című könyv de találtam egy másik köynvet is a PHP és a MySQL webfejlesztőknek. De ez 6x anyniba kerül és lehet, hogy nekem ez elsőre még nem lenne annyira érthető.

2011. aug. 3. 13:15
 4/13 anonim ***** válasza:

A pontos megnevezés:


Matt Zandstra: Tanuljuk meg a PHP5 használatát 24 óra alatt

Kiadó: Kiskapu Kft. 2005.

2011. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A HTML az megy azzal nincs baj. Azzal nagyon sokat foglalkoztam már. A PHP 24 óra alatt azzal meg sok rosszat halottam, hogy sok benne a hülyeség vagyis inkább, hogy nem annyira hatásos.
2011. aug. 3. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:
A php mysql webtervezőknek.. v hasonló nevűt ne! Az elsőre 0 php tudással túl nagy falat.. legalábbis úgy hallottam, hogy kezdőként az nem elég "primitív" részletességgel ír, tehát akadozva lehet vele csak haladni; viszont ha a 24óra könyvet bevágod, folytatásnak tökéletes!
2011. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor majd megnézem a PHP5 24órás könyvet. Esetleg PDF dokumentumot nem tud valaki PHP-val kapcsolatban? Nem feltétlenül erre a könyvre gondolok most.
2011. aug. 3. 13:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nézd, valóban van benne pár hülyeség, de valamivel el kell kezdeni, és stabil alapok kellenek, hogy folytatni tudd.. mert tudnék linkelni egy 100oldalas handoutot, amiből minden alap dolgot meg lehet tudni, de stabilabban fogsz építkezni, ha részletes, lépésről-lépésre módon végigrágod a 24-et..


Az sql+php témában pedig még egy tipp:

Webvilág-tól : Julie C. Meloni: A PHP, a MySQL és az Apache használata


Azért jó, mert gyakorlati tudást ad.. az azt hiszem 5.fejezetben fórummotor-t csinálsz, meg hasonlók..

2011. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

(A 24óra alatt sorozat amúgy fent van ncore-on :P )


És jó az elved: netről nagyonsok mindent meg tudsz tanulni, ajánlott később a php hivatalos manual-ja, illetve a szakmai fórumok: weblabor.hu, prog.hu látogatása.

2011. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez volt meg PDF-ben és elég jópofának és részletesnek tűnik. Microbit-en fent van, ha kell küldök torrent fájlt, hogy leszedhesd.

2011. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!