Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Erdemes egyedul nekivagni...

Erdemes egyedul nekivagni sajat webaruhazkeszitesnek/ weboldalkeszitesnek igy?

Figyelt kérdés

Godaddy webhost.

ZenCarttal csinalnam az oldalt.


Egy olyan aki zero szamtechkal rendelkezik meg tudja ezt csinalni?

Mensa szerint joval atlag feletti az intelligenciam xD szoval ha van leiras, magyarazat es nem total szaknyelven akkor meg tudom csinalni.


Valami ilyesmit szeretnek:

[link]


Persze kisebb valtoztatasokkal.

Gondoltam letesztelem a zencartot vmi ingyenes webtarhellyel mielott fizetnek, de persze azon egyesevel tolthettem volna fel a fajlokat az oldalra mert vmiert nem engedte hogy a filezillaval csatlakozzak a hulye uw-s oldalhoz.


Illetve a masik. Weboldal.

Wordpressszel megoldhato?

Komolyan csak par aloldal kene.

Semmi extra. Banner.

kapcsolat.

inkabb szoveg, tajekoztato.


En komolyan mondom erre nem vagyok hajlando egyszeruen annyi penzt kidobni mint amiket neten irnak... nem hiszem el hogy olyan nagy dolog lenne 5 aloldalt megcsinalni, belepakolni egy elore megirt szoveget... aztan meg fizessek azert is tobbet ha en magam is bele akarok nyulni az oldalba kesobb es nem fix az egesz...

olyan irrealis arakat latok hogy komolyan nem tudom ebben az orszagba ki csinaltat veluk oldalt ennyi penzert...


Amugy ma vagy holnap ugyis megprobalom csak gondoltam este meg felteszem ezt a kerdest.



2013. ápr. 2. 00:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

wordpress youtube videok egesz jol neznek ki

zencart is tuti van jobb leiras mint amit eddig talaltam :)

2013. ápr. 2. 01:35
 2/15 anonim ***** válasza:
Olyanok, akik tudják mit csinálnak és hajlandóak invesztálni egy normálisan működő oldalba.
2013. ápr. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de ha ennyire nem megy, akkor nem biztos, hogy jó ötlet ezzel foglalkozni.

Vagy fizess valakinek, aki ért is hozzá.

2013. ápr. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

120.000-et egy dinamikus par aloldalas weboldalert azert nagyon sokallok de meg 90.000-et is...


egy webaruhaz meg mar szazezrek.


lenne ra penzem de eloszor inkabb megnezem magam megy-e


hihetetlen arak vannak. azerr ketlem hogy ez egyhavi munka lenne. az itteni berekhez kepest ezt tulzasnak talalom... akar szaktudas akar nem...

2013. ápr. 2. 02:12
 5/15 anonim ***** válasza:
Mennyit akarsz keresni vele?
2013. ápr. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A szaktudást és a minőséget meg kell fizetni, sajnos ez van.

Aki tényleg ért ezekhez az több évet tanult ezért és hidd el, egy weboldalt rendesen megcsinálni több hetes meló.

(Itt a rendesen dokumentált és tesztelt oldalakra gondok.)

2013. ápr. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
120.000- még olcsó lenne. Ha tudnád, mi a cégnél mennyiért vállalnák :D
2013. ápr. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"Egy olyan aki zero szamtechkal rendelkezik meg tudja ezt csinalni?"

Semmi kép, egy alap fogalmat mondok amin fen akad, és még nem is programozás: "relativ path"


"Mensa szerint joval atlag feletti az intelligenciam"

Nem intelligencia kérdése, habár nem árt hozzá.


"szoval ha van leiras, magyarazat es nem total szaknyelven akkor meg tudom csinalni."

Pedig csak jó leírások szaknyelven vannak, mert szájbarágósan egy ilyen vetekedne a Háború és Béke terjedelmével.


"Valami ilyesmit szeretnek... Persze kisebb valtoztatasokkal."

Ez szép, és ahhoz képest hogy újra és újra eladják 45 ezer -be kerül, csak a külső, és még nincs egyedire szabva.


"Gondoltam letesztelem ... egyesevel tolthettem volna fel a fajlokat ... nem engedte hogy a filezillaval csatlakozzak a hulye uw-s oldalhoz"

Engedi, csak hogy nem aktív hanem passzív módba kell állítani, ennek oka pedig az internet kapcsolatodban keresendő és nem az UW -nál.


"Illetve a masik. Weboldal. Wordpressszel megoldhato?"

Meg, és még sok is!


"En komolyan mondom erre nem vagyok hajlando egyszeruen annyi penzt kidobni mint amiket neten irnak..."

Másik oldal:

Én komolyan mondom erre nem vagyok hajlandó egyszerűen annyi pénzért dolgozni mint amiket az ügyfelek elvárnak.


nem hiszem el hogy olyan nagy dolog lenne 5 aloldalt megcsinalni, belepakolni egy elore megirt szoveget...

Nem a szöveg bele pakolás a nehéz, habár ott is ügyelni kell a megfelelő tagoltságra, hanem a strukturált szerkezet, hogy ne kelljen még 100 ezret költenie SEO -ra.


"aztan meg fizessek azert is tobbet ha en magam is bele akarok nyulni az oldalba kesobb es nem fix az egesz..."

Olyannal nem érdemes szóba állni se aki csak fix statikus oldalakat készít.

Viszont egy dinamikus oldal jóval több mint ami látszik.

Egy ilyen oldal olyan mint egy jéghegy, van ami látszik az a megjelenő statikus HTML kimenet, és van ami mélyen a szerveren (víz-alatt) lapuló PHP.


"olyan irrealis arakat latok hogy komolyan nem tudom ebben az orszagba ki csinaltat veluk oldalt ennyi penzert..."

Elég sokan, a legtöbbet azok áldozzák akik már olcsóban megszívták.

Láttam olyan webshop tulajdonost, akinek PayPal számláját lenyúlták.

És az árak nem feltétlen irreálisak, csak nem tudja megérteni a mögötte álló befektette munkát, hogy egy komplex weboldal alap szerkezete elkészítéséhez több százezer, de olykor több millió karaktert kell kódolni.

És nem csak ész nélkül ütni a billentyűzetet, hanem annak adatbázis, fájl és kód struktúráját a lehető leghatékonyabbra megtervezni.

Pl. az említett ingyenes CMS rendszerekből ezek hiányoznak, ott az a cél hogy minél gyorsabban össze lehessen dobni, egyszerűen modulokból, szervert teljesítményt nem kímélő eredményt képezve, amelynek puszta PHP generálása akár másodpercekre nyúlhat.

Komplett oldal betöltése pedig akár fél percet is igénybe vehet!

Míg egy egyedi jól megtervezett oldalnál a PHP generálás másodperc tört részét képezi, és első lapbetöltés is alig 1-2 másodperc.


Én pl. csak idén közel 2 tucat oldalt készítettem/újítottam meg különböző cégeknek, akik elégedetlenek voltak régi oldaluk teljesítményével, vagy egy új oldalt szerettek volna.

2013. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Drone007 ***** válasza:

Az intelligencia alapvetően nem számít, legfeljebb annyiban, hogy ha elég intelligens valaki, akkor nem 20 évig tanul webfejlesztést, hanem csak 4 évig, hogy elérjen egy olyan szintre, ami egy biztonságos, modern webáruház megírásához kell.


Megfelelő szakmai felkészültség nélkül webshopot barkácsolni elég életveszélyes művelet, főleg ha pénzforgalmat is akarsz bonyolítani.


Ha elég talpraesett vagy wordpressel összerakhatsz magadnak egy egyszerű dinamikus oldalt, bár hosszútávon, ha később valamilyen változtatást szeretnél eszközölni a működésben vagy a látványon, az elég nehéz lesz. Javaslom próbáld ki egy ingyenes tárhelyen, ismerkedj a wordpressel.

2013. ápr. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ok kertem arajanlatot mashol is. ott mar irnak realisabb szamokat.

szoval ha felhuzom magam akkor megcsinaltatom ott.


amugy meg hol talal az ember errol valami jo leirast?

Mik az alapok meg ilyenek?

gimiben elkezdtunk htmllel jatszani de aztan elkoltoztunk.

2013. ápr. 2. 13:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!