Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML weblapkészítés alapok?

HTML weblapkészítés alapok?

Figyelt kérdés

Ezt az oktató oldalt végigolvastam: [link] és megértem, amit benne írnak. Gportal, mindenkilapja, eoldal stb. próbálkozásaim voltak eddig is, de azoknál a legnagyobb tapasztalatom az volt, hogy gportalban CSS kóddal meg tudtam változtatni teljesen a sablont.

Olvasgattam már weblapkészítésről szövegeket, de azoknak a fele kínai volt. Alapfogalmakat sem nagyon tudok, pl. a DNS-ről is most olvastam először. (a működését annyira nem is értettem meg, csak homályosan)

Azt is olvastam, hogy a dinamikus oldalakat a Google is jobban tolerálja, mint a statikusokat. Nekem személy szerint elég lenne egy statikus oldal, de ezek után már nem tudom, melyiket akarjam. (PHP-t, Javascriptet stb. még nem tanultam, csak anno 1 évig C++-t)

Valaki tudna segíteni így az alapokban? Komolyan meg szeretném tanulni az egész weblapkészítési folyamatot, nyelveket, fogalmakat stb., legfőképpen tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi.



2013. máj. 21. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Regisztrálj egy ingyenes tárat és ne csak megértsd, hanem GYAKOROLD az olvasottakat.

A Google-el még egyáltalán ne foglalkozz.

2013. máj. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Drone007 ***** válasza:

A weblapkészítés folyamatában nagyon fontos, hogy tudj elkészíteni statikus oldalakat html, css segítségével, mivel MINDEN erre épül.

Ha még kezdő vagy, akkor ezt kell jól begyakrolonod, ismerned a html tag-eket, css formázásokat, trükköket, mikor mit kell és érdemes alkalmazni, a html oldalfelépítést, stb...

Jó ha érted az angolt, mert a legtöbb (jó) anyag az interneten angolul van, és persze az internet - és így a weboldalkészítés - nyelve az angol.

Itt nagyon sok infót, és gyakorlatot/tutorialt találsz, amik rávezetnek a jó útra: www.w3schools.com

Az sem árt, ha van némi grafikai készséged, legalább annyira, hogy egy honlaphoz készült design-t át tudj ültetni html alapokra (psd forrás képeit felvágni, css-ben felhasználni).


Sok sikert!

2013. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az alapok elsajátításához ajánlom a csak1ezres.hu weboldal HTML és CSS oktatóanyagát. Magyar nyelvű, teljesen az alapoktól indul, nagyon jól érthető. Ennek a 2 anyagnak az elsajátítása után tudsz készíteni statikus oldalt. Ha az alapok már jól mennek, csak akkor kezdj el ismerkedni a PHP-val és a MySql adatbázissal. Ehhez szintén találsz itt anyagot.

Az nem bizonyított, hogy a dinamikus oldalakat a Google jobban kedveli. Hiszen a Google csak az eredményt látja (azaz a forráskódot), amely PHP-t nem, maximum csak JavaSriptet tartalmaz, és persze HTML és CSS nyelveket.

Természetesen a dinamikus oldalakkal több mindent meg lehet valósítani.

2013. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Drone007 ***** válasza:

Véleményem szerint, aki pénzt ad olyasmiért, amit az internetről teljesen ingyen legálisan megtanulhat, az megérdemli, hogy lehúzzák. Az ilyen oktató anyagok minősége és hasznossága legjobb esetben is kérdéses, de általában annyit sem érnek, mint a kattintás az oldalukon.

Egy azonban teljesen biztos: online tanfolyamon ezerszázalék, hogy nem tanulod meg a szerveroldali webfejlesztés rejtelmeit. A kliensoldali sitebuildinget (html, css, js) meg ezek nélkül is meg tudod tanulni a netes tutorialok millióiból.

Aki keres talál. Aki meg lusta keresni, az fizessen!

2013. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
@09:06: Ez sokkal inkább reklám szagú hozzászólás, mint segítség.
2013. máj. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az általam ajánlott oktatóanyag igenis jó, és nagyon jól meg lehet belőle tanulni az alapokat. Egyáltalán nem lehúzós, ha megnézzük a próba tagság árát. Igaz lehet találni ingyenes tutorialokat is, de ennyire rendezett anyagot nem fogsz találni ingyen.

Természetesen egy oktatóanyag alapján nem lehet megtanulni a webszerkesztést ez igaz, ahhoz sok gyakorlás, és honlapok elkészítése szükséges. De magyar nyelven ennél jobb ugródeszka szerintem nincs ebben a témában.

Az anyagot nem reklámozni akartam, hanem valódi segítséget adni a kérdezőnek. Különben nyomtam volna egy linket is bele.

Akit érdekel: http://www.youtube.com/user/Oktatovideok/videos?tag_id=&view..

2013. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!