Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha valaki ért a HTML és a...

Ha valaki ért a HTML és a CSS-hez, hogyan tud pénzt keresni vele otthonról?

Figyelt kérdés
Kérem, a kérdésre jöjjenek válaszok. Én még tanulom(!), de a közeljövőben örülnék, ha tudnék pénzt keresni ezzel az egyetem mellett (önállóan tanulom, internetről, és érdekel, nem a pénzszerzés a fő szempontom).

2016. szept. 23. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ez önmagában kevés. tanulj hozzá js-t illetve valami szerveroldali nyelvet is, pl php, nodejs vagy ruby (külföldön pl egész sokat fizetnek ruby and rails fejlesztőknek) és azzal már találsz munkát.


html és css az nagyon kevés önmagában. ha a programozás viszont nem fekszik, akkor pedig tanulj grafikusnak és mehetsz a webdesign irányába is

2016. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2*Sü ***** válasza:

Otthon, kvázi szabadúszóként nagyjából sehogy. Mivel tanulod, a tudásod nem elég mély. Sokan értenek többé-kevésbé a HTML-hez, CSS-hez, sok helyen tanítják is, mert nem túl bonyolult, persze nem is egy egy délutáni elfoglaltság megtanulni. Szabadúszóként esetleg bevállalhatnál honlapok elkészítését, de itt sok az eszkimó és kevés a fóka. De tegyük fel van benned kitartás, van kapcsolati hálód, és megtalálnak munkákkal, majd olyan jól csinálod, hogy egy idő után jönnek a megkeresések maguktól is.


Csakhogy egy honlap esetén azért mára minimális elvárás, hogy legyenek ilyen-olyan szerver oldali programozást igénylő részei, legyen benne fórum, vendégkönyv, hírlevél, neadjisten valami komplexebb dolog, egy foglalási rendszer, egy webshop. Ehhez meg kliens oldali programozás is kell (javascript), meg szerver oldali programozás is (mondjuk PHP, adatbázis kezelés, tehát SQL ismeret), illetve ismerned kell az egész infrastruktúrát (DNS szerverek működése, protokollok, stb…). De még ilyen szinten is túl kevés fóka jut egy eszkimóra. Akkor már jobban megéri elmenni egy céghez dolgozni. Persze ehhez meg az kell, hogy ezen a téren folytasd a tanulmányaidat, rosszabb esetben autodidakta módon, jobb esetben felsőfokú végzés formájában (egyetem, informatika szak).


Tehát önmagában a HTML-el, és CSS-el sokra nem mész. Olyan, mintha most tanultál volna meg biciklizni, és azzal akarnál pénzt keresni. Lehet persze azzal is, ha valaki versenyző lesz, de önmagában ahhoz meg kevés, hogy tudsz biciklizni.

2016. szept. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, a móka csak innen kezdődik, mivel ezek csak az alapok, mármint a CSS3 és HTML5 ezután kell eldöntened, hogy miylen irányba szeretnél fejlődni: front-end, back-end, designer stb.
2016. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, ez semmire nem elég.
2016. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
xd fogj össze velem, én hobbiból csinálgatom és tanulgatom a css-t html-t, de egy kicsi cég megbízását ajánlották, de 0 volt rá a keret és se domain név, se tárhely nem kellett volna nekik... Illetve számla képesnek kellene lenni és az nagyon nem éri meg havi 1 weboldalért, amire nem szánnak 10kt. Egyetem mellett jó lenne pénzt keresni ilyennel, de tescozni biztosabb. 1 a 10.000, h bejönne ez. :D
2016. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ennyi pénzért megiszok veled egy sört :)
2016. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!