Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak az arcbőrömre?

Jasmine999999 kérdése:

Mit használjak az arcbőrömre?

Figyelt kérdés

Bőr alatti kis golyócska szerű pattanásaim vannak, nem fehér a teteje, nagyon könnyen ki lehet nyomkodni őket. A baj, hogy mindig nagyon hamar újratelnek, és rengeteg van belőle. Nem szeretnék havonta 5ezer Ft-ot kozmetikusra szánni, lehet valamivel mérsékelni?

Zsíros az arcbőröm (a sószappan azon sokat segített), de a rengeteg pattanás és mitesszer nem szűnik, elég tágak a pólusaim. Gyakran pirosra nyomkdom a fejem, mert nagyon zavarnak. Milyen termékek tehetnének jót neki?



2020. nov. 3. 10:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Újratelítődnek*
2020. nov. 3. 10:08
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel az otthoni nyomkodással az a baj hogy te nem értesz hozzá és vagy heges maradsz vagy betokosodik. Plusz neked nincsenek megfelelő eszközeid.

Nem tudom honnan veszed hogy havonta kell kozmetikushoz járni. Ha rendesen kitisztítja az arcodat akkor elég 2 havonta járni. Majd ő javasol a bőrödhöz való krémet, ne itt kérj segítséget.

2020. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Étrendet kéne változtatni elsősorban és ha még nem teszed, akkor ideje lesz sportolni.
2020. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Hámlasztókat kellene kipróbálni.
2020. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg inkább bőrgyógyász, ha annyira rossz a helyzet, a kozmetikus felejtős.
2020. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
la roche posay effeclar termékcsaládja aknés bőrre nekem bevált. vegyél komedonyomót, az iylen kis fém kampócska. tisztísd le a bpröd, radírod le, masszírozz be vm krémet, gőzöld, aztán nyomkodás, tonik, arcmaszk. ezt heti egyszer cisnáld, a többi napra meg effaclar termékcsalád.
2020. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Így első blikkre gombás pattanásnak hangzik. Annak a kezelése (igazából nagy bajod nem lesz, ha kipróbálod):

[link]

Egyébként mitteszerekre, tág pórusokra BHA hámlasztás, azaz szalivilsav, pattanások ellen azelainsav, niacinamid, és szintén szalicilsav. Olyan termékeket keress, amiken rajta van a hatóanyag tartalom, esetleg a pH is, úgy a legjobb, de hámlasztókon kívül másra ritkán írják rá.

Márkák közül mindenkinek más jön be, de ezeknek a gyártóknak általában jó termékeik vannak (teljesség igénye nélkül): The Ordinary, Revox (előnye, hogy DM-ben is kapható), Revolution, G&G, Paula's Choice.

2020. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendszeresen sportolok és egészségesen eszem, amióta maszkot kell hordani az iskolában egész nap azóta jött ki. A kozmetikusom nem tanácsolt semmi konkrétat, annyit mondott pár év és kinövöm, ezért gondoltam megkérdezem itt.
2020. nov. 3. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a bőrgyógyászt ajánlom! Ha látja a problémádat, meg tudja mondani, hogy étrendet kell-e változtatni, vagy mit lehet tenni, esetleg megfelelő krémet ajánl, melyek megakadályozzák az ilyen patikat.


Szerintem nem érdemes magadtól kísérletezni.

2020. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!