Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások utáni hegekre mit...

Pattanások utáni hegekre mit használjak?

Figyelt kérdés

Régen nagyon pattanásos voltam, csak gyógyszer segítségével múlt el, de a nyoma a hegek miatt látszik. Van valami ami ezeket eltűnteti, vagy legalább kicsit javít rajta?

19f



2022. okt. 5. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Kozmetikus fog tudni segíteni és olyat válassz aki csinál savas hamlasztast és/vagy tűs mezoterapias kezelést is.
2022. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen heg. Csak színelváltozás van vagy valóban bemélyed a bőr?

AHA savak: pl. Glikolsav heti 2x, The Ordinary nagyon nagy kiszerelés, de DM-ben kaphatóRevox is.

Azelainsav: Revox márka is gyártja, de receptre is lehet kapni erősebbet patikából, háziorvos felírja, én a skinorent használom.

Megfelelő mennyiségű fényvédő a legfontosabb, hogy a mostani sérüült szövetek ne hatoljanak mélyebbre.

Retinoidok is nagyon jók a hegekre, de megelőzésre is.

Itt volt egy válaszom, bemásolom: https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..

Én a Geek&Gorgeous retinal 0,05 termékével kezdtem (0,05 retinal 0,5-ös retinolnak felel meg), ami DM-ben kapható. Először elég heti 2x, majd utána 3x és így tovább, minden héten adj hozzá 1 alkalmat. Ha elfogy a temrék, vehetsz egyel erősebbet. Este használd arclemosás után, száradjon meg a bőröd rendesen. Másnap reggel legalább 30-as fényvédőt/naptejet kenj. Általában 3-6 hónapot szoktak mondani, hogy látható a változás. Aknés bőrnél, mint amilyen az enyém is, elég volt 3 hónap, temrészetesen megfelelő naptejhasználat mellett, hogy a hegeim ELKEZDJENEK halványodni. Tehát időbe kerül.


A The Ordinary retinolját én személy szerint nem ajánlom, mert squalane van benne, ami olaj, és nekem nem szívódott be, bárhogy próbálkoztam.

2022. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!