Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem lehet frissen...

Miért nem lehet frissen mosott hajat befesteni, miért nem ajánlatos?

Figyelt kérdés

Zsíros a hajam, kb 3 napos de be kellene ma festenem.

Zsíros hajra sohasem festettem, de ha most hajatmosok és utána festem, akkor mi történik?


2023. máj. 5. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet festeni frissen mosott hajat is, amiért nem javasolják, hogy frissen mosva a fejbört jobban éri a festék, és hamarébb lesz allergia belöle, vagy legalább is károsíthatja a fej börét.

Ha valamennyire zsíros a fejbör, akkor kevésbé árt neki a festés.


Szóval nem sok minden történik, legfeljebb kiderül, ha kezdödö allergiád van - csak nem túl kellemes.

Viszont nem értem, ha te magad fested, miért akarod másként csinálni, mint ahogy javasolják? Akkor még esetleg megérteném, ha nem akarnál így menni fodrászhoz, de otthon semmi értelme.

2023. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer hajszőkítés előtt hajat mostam, mert nem akartam leégni a fodrász előtt, hogy milyen zsíros a hajam. Hát gyerekek! Még akkora fájdalmat életemben nem éltem meg, azt hittem belehalok, mint az égető tűz, olyan érzés volt, borzalom!
2023. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyilván időhiányban vagyok, azt hittem tegnap még tudom csinálni. Ma estére kellene hogy a fejem valahogy kinézzen.


Akkor marad a zsíros hajra festés, de akkor nem lesz olyan szép fedés :/

2023. máj. 5. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:

DE, tökéletesen befogja a hajad, éppen úgy, mint ha elötte megmostad volna, csak kevesebb esélyed van arra, hogy megmarha a fejedet.

Festés után úgyis ki kell mosnia a festéket.

2023. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
A fejbőr természetes faggyúrétege egyrészt valamennyire véd a maró vegyszertől, másrészt segíti a festék tapadását.
2023. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!