Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit érdemes tenni a pattanásai...

Mit érdemes tenni a pattanásaim eltűntetéséhez? Olcsón?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy termék vagy házi praktika, a lényeg, hogy egy az egybe eltűntesse a pattanásaimat. Hallotam már különféle rutinokról, (Effaclar, CeraVe, Lanbena, Elaimei Green Mask), de ezek működnek? Dm rutinról is hallottam, de az nagyon drága, 12000 Ft körül van. Olyan kell, ami azért megfizethető.

2023. aug. 26. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

A DM rutin lenne ezek közül a legolcsóbb, a CeraVe-nek maga csak a terméke lenne pl. 6000 forint, és akkor még csak egyet vettél, egy alaprutinba pedig kell minimum 3.(lemosók, néhány szérum és hidratáló).

A házi praktikák nem működnek, olyan ember írja neked ezt, aki 10+ éve küzd az arcbőrével, s még most sincs olyan állapotban, de jobb mint volt.

Ezek a hatalmas márkák működnek többnyire, pl. a La Roche Posay sokak számára megosztó, van aki esküszik rá, nekem nem minden terméke vált be, de a legtöbb igen, CeraVe már több van nekem, DM és Rossmann termék is van, én egészen a koreai arcápolásig is elnyúltam(bár az már árban és szintben is komolyabb, biztosan nem kezdeném azzal).

Tehát ezek hogy fogkrém, teafaolaj(van akinek bevált de iszonyat szárít amúgy), citrom nem érnek semmit, vagy csak átmeneti megoldás. Inkább szánd rá az összeget, legyen egy jó kis lemosód, Rossmann vagy Dm sajátmárka is teljesen jó, 2-3 ezer forintért már lehet jó termékeket venni, és akkor tuti hatásos.

Mondjuk mielőtt nagyon belemélyülsz, érdemes tudni vagy kideríteni, mi állhat a háttérben. Hány éves vagy? Ha hormonális, akkor nem biztos, hogy megszüntetik a problémát. Milyen az étrend, miket szoktál enni? Vannak ételek amik kiválthatják a pattanásokat, nálam pl. a laktóz vagy a sok cukor okoz problémát ha nem figyelek, olajos magvak sem a legjobbak. Sminkelsz? Azt lemosod rendesen?

Ha mindezeket átgondolod, akkor szerintem 12 ezer forint egy rutinért nem olyan vészes, mert ezek a termékek még napi szintű használat mellett is tartanak 2-3 hónapig, az pedig elosztva havonta már nem olyan vészes.

2023. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pattanások csak rutinnal, megfelelő hatóanyagokkal tűnnek el. Minimum 4-5 termék. Lemosó, szérum, fényvédő, este lemosó, problémafókuszú hámlasztó, szérum, hidratáló. És nem 2 hét alatt.

Ilyen felfogással nem érdemes nekiállni.

2023. aug. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi ezt a részletes választ! Ez egy kicsit meglepő lehet, de 16 éves fiú vagyok, tehát nem sminkelek. De elég rosszul néz ki az arcom, a kezem tele van, és a mitesszereket is szeretném eltűntetni, amik az orromon és a szemem alatti környéken vannak. Azt hallottam, hogy a mitesszerek eltűntetésére jó a Lanbena vagy az Elaimei Green Mask, nemtudom, hogy ezek működnek-e. Elvileg ha ezeket a szereket felkened az arcodra egy kis idő múlva már kint lesz a zsír. Nincs nagyon étrendem, átlagosan táplálkozom, viszonylag sokat eszek, a különleges dolgokat is nagyon szeretem. Ezek alapján melyik rutint ajánlanád? Mert nemcsak az a fontos, hogy megfizethető legyen, hanem az is, hogy működjön.
2023. aug. 27. 10:09
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Milyen felfogással?
2023. aug. 27. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem költesz rá, nem fektetsz bele és irreális elvárásaid vannak. Pl. "egy az egybe" az irreális. Nekem ez a szakterületem.

Működni minden szokott, amit tényleg rendszeresen és helyesen alkalmazol. Tiniknél, bocsi, hogy általánosítok, de a türelem még nem igazán van jelen, így 2-3 hét után, ha nem látnak változást, hajlamosak rámondani, hogy szar a termékek, termékek. Holott vannak olyan hatóanyagok, amiknek 3 hónap is kellhet.

Sokan vannak még abban a tévhitben, hogy szárítani kell, alkoholos dolgokat kell használni, nem szabad kenni krémmel, mert az zsírosít. Pedig pontosan az ellenkezője. Ezeket, ha alakalmazod, a krémet meg kihagyod, csak még több pattanás lesz válaszként.

Ahogy írták, ez valószínűleg hormonális, 16 évesen nem ritka.

Így a rutin, amit felállítanék.

Reggel: Egy géles, de nem szárító arclemosó, utána niacinamide szérum. Ez a hatóanyag az egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb pattanásokra, segíti a faggyúmirigyet, hogy normál mennyiségű olajat termeljen. mindennap. Ez minden nap reggel mehet. Fényvédő szinte kötelező, a Revox daily sun SPF50 tartalmaz hialuronsavat is, nem nehéz érzetű, hidratál és véd.

De vannak más fényvédők is, amik még ettől is könnyedebbek. Ebbe időt kell fektetned, hogy megtaláld.

Este érdemes mindenféle bőrproblémát mélyebben kezelni.

Mivel kezdő vagy, semmiképpen nem szabad erős savakat használni eleinte.

Pattanasokra egy retinol szérumot érdemes kipróbálni, amiből szét kell nézni, mert sokféle ár, textúra, erősség van.

Ezt arcmosás után száraz bőrre este kell felvinni.

Utána egy nagyon könnyed, géles hidratálóval kell lefedni a szérumot, mert akkor tud eljutni a pattanásokhoz, mélyebbre, ha lefeded. Retinolt óvatosan kell bevezetni, mert az egyik legerősebb hatóanyag. Heti 1-2x elég az elején, a másik szérum pedig a szalicilsav. Ennek aegengedett erőssége 2%, akár naponta is lehet használni, de együtt a retinollal nem. De külön-külön.

És ezek után lehet használni akar célzottan a pattanásokra mondjuk ecsetelőt. De nem írtad milyen pattanások.

Heti egyszer agyagmaszk még.

Ezek a pattanások fegyverei.

Lehet sok így egyszerre, meg kicsit emeszthetetlenül írtam le, de már 30 embernek írtam rutint, 15 már 2 hónapja használja, negatív eddig nem volt.

A skinsmart youtube oldalon nézz videókat, rengeteget csináltak. Szánd rá ezt a napot, holnap indulhatsz bevásárolni.

És van kezdeti rosszabbodás, amikor azt hiszed, hogy csak még több pattanást okoztak a szerek, szar az egész kidobod. Pedig pont azt jelenti ez, hogy dolgoznak az anyagok, és a lenti, még készülőben lévő pattanások hamarabb felszínre tudnak jönni.

Úgyhogy tényleg nagyon komplex, idő-, és türelemigényes.

Erre írtam a felfogást.

Mert a kérdésből már picit köbetkeztettem arra, hogy tele van a tököd, ami totál érthető, biztosan régóta szenvedsz és mostmár tényleg meg akarsz tőlük szabadulni egy az egybe, azonnal, olcsón. Ez rossz hozzáállás sajnos. De érthető.

Kérdezz nyugodtan, ha nem tiszta valami. Pontos termékeket is tudnék, de itt a hatóanyagok a lényeg.

Plusz ha van egyéni érzékenységed, allergiád valamire, akkor megintcsak más szempotokat is figyelembe kell venni.

Olcsó szérumok, hidratálók:

Keve szérumok (Rossmannban)

Revox (DM, Douglas)

The Ordinary (Douglas, Online)

G&G, Almost.

2023. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Rendben, köszönöm, hogy írtál nekem rutint, most bevezetem és majd meglátom, hogy hogy sikerül. Tényleg már nagyon meg szeretnék szabadulni tőlük, először egy kistermelőtől származó tonikot használtam, utána a CeraVe pattanások elleni tisztító gélt, most pedig szaliciles alkoholt használtam, és egyik sem vált be. Nem tudtam, hogy ezt csak rutinnal lehet elérni. Az lenne a kérdésem, hogy ezek közül melyiket lehet kézre (is) használni? És az orromon valamint a szemem alatti környéken lévő mitesszereket is szeretném eltűntetni. Magyarul mindent.
2023. aug. 27. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Egészséges étkezés
2023. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikus vagyok és nem értek egyet a kollegina által írt rutinra. Nyilván neki is tudnia kellene, hogy látatlanban tilos bármit is ajánlani, hisz nem ismeri a kérdezőt. Az általa leírtak nem elegek konkrét ajánláshoz. Ráadásul semmilyen savat nem ajánlott otthon használni. Egy lemosó, tonik (nem alkoholos és savas!), krém és fényvédő bőven elég lenne neked, természetes tele neked való hatóanyaggal. De ezeket boltban nem fogod megkapni. Legjobb lenne elmenned kozmetikushoz, aki megfelelően diagnosztizál és rendszeresen (2-3 havonta) tisztítás is szükséges lenne, mert a mitesszereket nem fogja semmilyen szérum eltüntetni bárki bármit mondjon is.
2023. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!