Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú hajú lányok, hogyan...

Hosszú hajú lányok, hogyan ápoljam a hajam?

Figyelt kérdés

Hosszú, derékig érő hajam van. Vékonyszálú, szállós fajta (ha egy fonat után kifésülöm, azonnal szénaboglya leszek.)


4 naponta mosok 2× hajat egymás után. Semmi extrát nem rakok rá.

Nem vagyok megelégedve vele. Hogyan tehetném kevésbé szállóssá, nehezebbé a hajamat? Hogyan nőjön gyorsabban?

(Ha pl. olajat kell rá kenni, vagy nem mosok elég gyakran hajat, írjátok le légyszi!💗)


Köszönöm szépen!


máj. 10. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsabban nem fog nőni soha mert ez a genetika határozza meg.

Hidratáló sampon és balzsam, azzal nem lehet mellé lőni.

máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Balzsam, hajpakolás, hajmaszk, olaj sosem árt. Gyorsabban nem fog nőni, de nem fog annyira töredezni ezektől.
máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
72%

Próbálj olajat. Én háromfélét is használok, száraz a hajam, arra kell. Van olyan fajta, amit mosás előtt teszek fel egy órára, van egy, amit a törölközőszáraz hajra mosás után és egy, amit a köztes napokon száraz hajra. A legkevésbé macerás az, amit a törölközőszáraz hajra kell rakni.

Növesztéshez próbálgathatsz stimuláló samponokat, ilyen fújkálós szérumokat, gyógynövényeset, koffeineset, fejbőrmasszázst, belsőleg vitaminokat, kollagént. Mindenkinek más jön be.

A szállás ellen meg vannak ilyen anti-frizz spray-k de ha találsz olyan olajat ami használható szárazon is, akkor abból 1 cseppet eloszlatsz rajta és mindjárt kevésbé lesz "frizzy".

máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyre elterjedtebb a szatén/selyem párnahuzat és hajgumi, mivel ezektől nem lesz gubancos a haj alvásnás és nem is törik tőlük. Emellett az éjszakai "protective hairstyle" segíthet rengeteget ha azt eddig nem csináltad.

Viszont a vékonyszálú hajat nagyon nem tudod "nehezebbé tenni". Persze az olajak meg az utánápolók nagyon hasznosak, de a genetikád nem tudják befolyásolni.

Szerintem egyébként kifejezetten szerencsés vagy mert nekem is vékonyszálú hajam, és soha nem lesz esélyem ilyen hosszúra megnöveszteni mert csak még vekonyabbnak és lelapultabbnak tűnik olyankor :'D

máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönóm a válaszokat
máj. 10. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Kiderítettem, hogy azért "frizzy" a hajam, mert igazából hullámos. Redditen r/wavyhair-ből ellestem pár tippet. Pl. csuromvizesen kenem bele a nem kimosandó balzsamot, nem törcsit használok, hanem pólót feltekeréshez. Mivel én nem akarom hullámosítani meg beszárítgatni, nem szenvedek azzal. De rájöttem, hogy az én hajam imádja a szilikont, és sokkal szebb, ha megszárítom, mintha levegőn szárad meg. És szatén "bonnet"-ben alszom, ez a legjobb dolog.
máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm☺️💗
máj. 11. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!