Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az argán olajtól ilyen fura a...

Az argán olajtól ilyen fura a hajam?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem argán olajat használni a hajamra, mert sokan ajánlották! Szoktam rakni a fejbőrömre és a végére is! Viszont mióta használom a hajam a semmitől is kifésülhetetlenül kócos lesz, nem beszélve arról, hogy tapintásra is olyan mint a drót, meg ha lenne a hajamon valami száraz réteg.

Rendesen ki szoktam mosni és nem rakok nagy mennyiséget! Mi ez?



febr. 4. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha azóta és fokozódó mértékben ilyen, hogy argán olajat használsz, akkor valószínűnek tűnik, hogy attól.

- Kicsit off, de a fejbőrre tápláló olajat max akkor, ha nagggyon száraz a fejbőröd, egyébként nem érdemes.

- Tippre: a hajad nem szereti az argánt, van ilyen, szerintem ne használd tovább. (Nekem pl. a jojoba tök jó volt, az argán meg kb olyan, mint neked, eltérő igénye lehet a hajnak más-más embernél.)

- A "rendesen kimosni" nem biztos, hogy rajtad múlik, nem minden sampon tudja hatékonyan eltávolítani a felrakódott hajápolót. Régen ilyenkor fogtam egy férfi tusfürdőt, azt az áttetsző, bőrápolótól mentes olcsó cuccot, és egy hajmosásra használtam, aztán vissza a szokásos samponomhoz. Eszméletlen jót tett úgy 2-3 havonta egy ilyen, nyilván izmosabb, állandó használathoz messze túl izmos hajmosás. Most már simán találsz 'clarifying shampoo' kategóriát ugyanerre a célra, szóval nem kell tusfürdőzni, de működik. Utána egy klassz hajpakolást érdemes feltenni, a frissen tisztított haj nagyon jól szívja az ápolást.

febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem, hogy miért engedik elterjedni ezt a marhaságot, hogy a tiszta olajak valamit is csinálnak az ember hajával, bőrével. Az olaj egy lezáró réteg. Bent tartja a nedvességet és az előtte felvitt hatóanyagokat. Önmagában semmit nem csinál.
febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
2-es: a haj olajozása pont a záró réteg jelleget használja ki, szóval ez így rendben van. Azért nem minden olaj azonosan kivitelezi a feladatot, szóval van értelme a válogatásnak (pl. eltérő nehézségűek, eltérő a képességük a hajon "terülésre" és arra, hogy a védő funkciót mennyire hosszasan tudják ellátni felvitel után).
febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!