Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tekintve, hogy a haj fő 2...

Tekintve, hogy a haj fő 2 károsítója a hő és a kémiai eljárások (festés, színezés, dauer, végleges egyenesítés, stb.), akkor ha e 2-t nem csinálom többé, megnő hosszúra a hajam?

Figyelt kérdés
márc. 9. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megnőhet.

De a vizes hajjal alvás, vizesen fésülés sűrű fogú fésűvel, vitaminhiány is befolyásolhatja a hajad állapotát, nemcsak a hő és a kémia.

márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megnőhet, de nem feltétlenül.

Ahogy az első is írta, nem csak ezen múlik

márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még nem aludtam vizes hajjal, mármint akkor átázna az ágynemű, szerintem be is büdösödne egyhamar... Úgyhogy ez nem akadály.

Nem szoktam vizesen fésülni, amíg vizes, csak hajolajat szoktam rajta eloszlatni, és ujjakkal átfésülöm benne.


A hőt úgy hagyom el, hogy csak levegőn hagyom száradni télen-nyáron. Ez már eddig is nagyjából megvolt, csak alkalomszerűen érte hajszárító hője, de majd most alkalomszerűen se fogja. (Hajsütővasat legalább 5 éve nem látott a hajam.)

Festeni viszont festettem, de abbahagytam. Most már természetes színű a hajam majdnem 100%-ban. Igaz ehhez sokat kellett vágatnom is, most állig ér kb. Most akarom majd lenöveszteni, ezúttal már hő és festés nélkül.

márc. 10. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Táplálkozáson is múlik, genetikán, ...
márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen megnőhet. Nekem genetikusan vékonyszálú. 2 éve ápolom tudatosabban,előtte sosem nőtt váll alá,illetve ocsmány volt úgyh mindig visszavágattam. 4 hetente járok fodrászhoz,fél centit szokott vágni. Mindenmentes sampont használok. Balzsamot nem használok,nekem csak elnehezítette a hajamat. Semmilyen más terméket nem használok a samponon kívül. Alaposan megszárítom hajszárítóval,mert azt vettem észre hogy jobban törik,ha csak szabad levegőn szárítom. Műanyag hajcsattal fogom össze a hajamat általában. Estére lazán befonom,hogy ne törjön. Táplálkozásra figyelek. Sok fehérjét eszek és sok zöldséget,gyümölcsöt.

Most majdnem derékig ér a hajam,de ehhez 2 év kellett. Alig van töredezett hajszálam,gyönyörű a vége. Szóval kellett hozzá lemondás, szokások átalakítása,de úgy néz ki,sikerült.

márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!