Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nem olyan lett a hajad,...

Ha nem olyan lett a hajad, mint elképzelted, akkor miért a fodrász a hibás?

Figyelt kérdés
Bejött hozzám egy 18 éves lány az anyukájával. A lány otthoni szőkítését akarják helyrehozatni. Az egész teljesen narancssárga, a fejtetőn világosabb, alul sötétebb, a hajvégek barnák és plusz tele van a haj extrém világos, szinte teljesen fehérszőke foltokkal. Én elmagyaráztam és javasoltam hogyan tudnánk természetesre varázsolni (képekkel, példákkal elmagyarázva), meg azt a terméket is, ami segít a haj szerkezetén sokat javítani. A lánynak nem tetszik amit javasoltam, mindenképpen szőkét akar, majd mutat egy képet egy balayageról, hogy ő ilyet akar. A képen a haj sötétszürke színű és fehér balayage melírok vannak benne. Ismét elmagyaráztam hogy ezt hogyan lehet megcsinálni, milyen technika, meddig tart, mire számítson. Anyjával hüledezve közölték, hogy nem, neki teljesen szőke kell. Mutatok képet, kérdezve hogy akkor most mégis mit szeretne igazából, aztán nagy nehezen megszületett a döntése, hogy szőkítsem jobban, aztán árnyaljam. Nagyon aprólékosan dolgozva, az anyagokra is külön ügyelve, a fehér foltokat kihagyva, gyönyörűen kiszőkítettem a haját úgy, hogy amennyire lehet egészséges is maradjon. Választott egy szürkés árnyalatot, hogy azzal árnyaljuk be, ez is megtörtént, szép ezüstös hajszíne lett és egységes. Anyukának tetszik, a lány meg nagyon csendes lett. Fizetnek, elmennek, 5 perc múlva visszajönnek, a csaj sír, hogy elcsesztem a haját, ő nem ilyet akart. Ingyenesen követeli a javítást. Kollégáim is látták, hallották az egészet, a vendég pontosan azt kapta amit kért, ráadásul szêp és egészséges haj lett az eredmény, nem pedig egy rossz kontárokás. Simán csak saját magát nem tudta így elképzelni, ezt az anyja is megerősítette. Nem érzem jogosnak, hogy ezt ingyen kellene újból átszíneznem.
márc. 25. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Omg szornyu milyen emberek vannak. Egy ennyire elrontott szokites utan a legtobben orulnek annak hogy nem csak hogy maradt haj a fejukon de hogy sikerult vmi normalis hajviseletet elerni ami nincsen szetroncsolva.


Kerdes - nincs arra szabalyzat ott ahol dolgozol hogy mikor kell ingyenesen javitani vagy mi ennek a szabalya?

márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Itt nem a fodrász a hibás, de nálam az volt. Az első balayageomból lett kettő darab szürkére szívott kb 5 centi széles melír hátul, semmi más, mindez kva drágán. Csak a nagy tükörben tudtam megnézni, hátul alig látszott, a csaj azt mondta, hogy rossz a hajam, ledobja a festéket (???), ő ezzel nem tud mit csinálni. A második fodrász meg, aki ezt rendbetenni volt hivatott (ingyen amúgy, mert az is van a profiljában, hogy elrontott hajakat ingyen rendbehoz), a balayage részt tökéletesen megcsinálta, de kérés nélkül frufrut vágott nekem, ami nekem krvára nem áll jól (ilyen tök egyenes óvodás frufru), mert neki az tetszik és szerinte illik az arcomhoz (nem illik). Aztán még neki állt feljebb, miért nem szóltam, hogy nem akarok frufrut, mikor egy fél pillanatban fésülte előre a hajam szárításkor és vágott bele, akkor szóltam, hogy mégis mi a fszt csinál, de egy 10 centisre vágott tinccsel már hova mentem volna, hogy nem akarok frufrut? :D aztán jöttek a kollégái, hogy ingyen van, inkább örüljek. Hát nem örültem, krvanagy balhét csináltam. Az a vicc, hogy a srác véleményezői közt minden második ember szóvá teszi a keretlen frufruvágást.
márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ne általánosíts.

Itt nyilván nem te vagy a hibás. De azért a fodrászok sem szentek. Nekem volt, hogy a derékig érő hajam mellig levágták, amikor kértem, hogy a végéből vágjon 5 cm-t. Vagy volt, hogy totál foltosra festette a fodrász, én javítottam ki magamnak otthon, és érdekes nem lett foltos, pedig nem vagyok fodrász.

Szerintem ilyen vendéget többet ne vállalj el. Főleg, ha nem a vendéged, hanem csak úgy beesett egy idegen, hogy te hozd rendbe.

márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Bödöcs poén jut fejembe rola. Nem tetszik perelj be.
márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

3# Istenem, de ismerős! Két dolgot kértem a fodrásztól, hogy ne érjen feljebb a hajam a melltartóm vonalától és ne legyen egyenesre vágva az alja. Igazán csak ezt a két dolgot nem sikerült teljesítenie. Csinált nekem egy tök egyenesre vágott frizurát, ami a vállam fölé ért. Tudod mivel magyarázta? Őt reggel megverte a férje és fáj a karja, nem tud így rendesen dolgozni. Hát mondom az k_rvajó és mi közöm hozzá? Még jó, hogy nem fogorvos az ilyen...


De igen, itt nem te vagy a hibás, viszont a legtöbb fodrász képtelen a szövegértésre. Írásban és szóban is.

márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Ezért nem lettem én fodrász :-)
márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Leírásod alapján itt nem te vagy a hibás, viszont mikor nincs rendesen levágva a hajad, vagy nagyon nem azt kapod amit kértél, az a fodrász hibája. Derékig érő hajambòl vágattam vállig érőt, kértem, hogy rítkítsa meg, ùgy kinyírta a hajam, hogy azt sem tudtam melyik bolygòn vagyok.
márc. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!