Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pár éve kopaszodom, de ami 4...

Pár éve kopaszodom, de ami 4 hónapja zajlik az eléggé elkeserítő. (?)

Figyelt kérdés

Minden bizonnyal androgén alopéciam van. Naponta kb 150-250-300 szál hajat vesztek. De egyszerűen nem jön ki a matek nálam. Ha megfésülöm a hajam, kb 50-100 szál marad a fésűben, ha egy nap megfésülöm a hajam mondjuk tízszer, akkor annyiszor, tehát tízszer 50-80 szál marad a fésűben, elmegyek megmosni a hajam, minimum 80-150 szál hullik ki. Nagyon alaposan számolom meg őket, először egy lavorban mosom meg, és leszűröm egy szűrőn, és egyesével kiszedegetem a szűrőből, utána visszateszem őket a lavorba és nagyfelbontasu fényképezőgéppel lefenykepezem és megszámolom, tehát majdnem tű pontos számaim vannak a hajszálak kihullott számaival. Fesulkodni úgy szoktam, hogy egy nagy fehér lepedőre fésülöm ki a hajam és ott is egyesével számolgatom, plusz a fésűből is kiszedem minden fesulkodes alkalmával.


Ez a brutális hullás kb 3-5 hónapja van jelen, előtte próbáltam vitaminokkal erősíteni a dolgot, de az anyagiak miatt sajnos van, hogy abbahagyom, most már 3-5 hónapja, hogy nem szedem őket, és mostanra olyan brutális hajhullás van, hogy az krvaélet....


Elkésztem egy hónappal ezelőtt ru58841 és minoxidilt használni. Azt hittem, hogy az ru58841-től abbamarad a hajhullás, de sajnos nem csinált semmit, ugyanúgy ahogy a minoxidil sem. A minoxidiltol tudom, hogy fokozódik a hajhullás, de nem látok különbséget a minoxidil előtti és a minoxidil utáni hajhullás között.


Mivel tudnám még lassitani? A fején tetején és elől meg a két halántéknál már nagyon durva, szó szerint fénylik a fejbőröm.


A NULLÁS GÉP, BOROTVA NEM JÖHET MÉG SZÓBA, LELKILEG MÉG NEM VAGYOK OLYAN ERŐS, HOGY EZT MEGTEGYEM.


Viszont a matek nem jó ki, ekkora hajvesztesnel már szó szerint tar résznek kellene lennie a fejem tetején, de tar kopasz rész még nincs....nem értem az egészet.


31/f


márc. 30. 21:45
 1/9 anonim válasza:
Egy vérképet nézethetnél. A vitaminhiány mellett pajzsmirigyprobléma is okozhat hajhullást.
márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Édesapadnak, nagyapadnak milyen volt a haja? Mert lehet sima genetika és akkor erre nem sok minden jó.
márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2023-ban kb kéthavonta nézettem a laborom, minden rendben volt rajta.

A családban összesen két személy szenved nagyon durva androgén alopéciaban, az egyik az anyai oldalon lévő nagymamám, és anyám. Anyumnak nagyon durva sajnos.


De elvileg az ru58841 egy erős androgén blokkoló, kellene hatnia, de nem csinál sajnos semmit.

márc. 30. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha genetikai, nem fog rá hatni semmi. Később lehet hajbeultetessel próbálkozni.
márc. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem akkor hullott szinte szó szerint csomókban a hajam, mikor nagyon keveset ettem. Aztán elkezdtem zabálni és teljesen abbamaradt a hajhullásom. Nem biztos, hogy nálad is ez van, csak egy eshetőség, amit magamon figyeltem meg.
márc. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszélgetésre tök jó ez a platform, de ha megbízható segítség kellene, keress inkább egy kulturált bőrgyógyászt.
márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az étkezésem megfelelő, a laboron ez kitűnt volna. A fogamnál van egy góc, ez okozhat elvileg hajhullást, de a fogorvosok szerint a fogproblémák nem köthetőek össze a hajhullással, főleg úgy nem, hogy a góckutatás is semmit sem mutatott ki.


A bőrgyógyászt felesleges felkeresni, igazából már megvolt, de egy épkézláb dolgot nem tudott mondani, és igazából másoknak sem tudnak sajnos.

márc. 31. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt rossz a máj-, vesefunkcióm, vérképem. Attól hogy nem ettem rendesen, a szerveim még tökéletesen működtek. De ha rendesen eszel, akkor ez nálad kilőve.
ápr. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most itt a "rendesen evés" dolgot arra érted, hogy kiegyensúlyozott, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, szénhidrátmemtes, nem többszörösen feldolgozott ételekre/élelmiszerekre gondolsz?
ápr. 2. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!