Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőre már enyhülhet ez az...

Jövőre már enyhülhet ez az elkeserìtő helyzet az it szektorban?

Figyelt kérdés

[link]


Én már kezdek falra mászni attól, hogy nem tudok kifogni egy junior pozit a végzésem óta(Debreceni egyetem gazdaságinformatikus) 10 hónap gyakornoki tapasztalattal(ez majdnem 1 év).


dec. 12. 23:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
27%
Enyhülhet.
dec. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
19%

Simán lehet.


Én nyár közepén kezdtem el jelentkezni egyetem utáni első főállásra junior pozíciókba és 1 hónappal később több ajánlatom volt és nem hogy megadták a "magas" bérigényem, de volt ahol fölé mentek.


Közben nyáron is egy óriási leállás volt. A mostani gazdasági helyzetet tetézte, hogy mindenki nyaralni volt. Konkrétan volt olyan cég, ahova nyáron jelentkeztem és most novemberben kaptam az emailt, hogy menjek online interjúra. :D


Hiába rossz a piac, még most is lehet simán munkát találni, csak picit ki kell tünni a tömegből.


Van volt szaktáram, aki pont most helyezkedett el. Ő pozíciót váltott és elmondása szerint neki is egyszerű volt a munkakeresés és még többet is adtak neki az elképzeléseinél.

dec. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
56%
Nem fog. Sőt megkezdodtek az elbocsajtasok
dec. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
25%
Az AI drasztikus fejlődése óta az IT szektorban kismillió dolgot lehetett automatizálni és olcsóbban fenntartani a rendszerek működtetését, így azt gondolom, hogy egyre inkább csak a “krémje” az, akik kellenek majd.
dec. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
45%
4 es, te a gyarbol hazafele menet megmondtad a tutit mi?
dec. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
70%
4# az AI szoftver. Szerinted kik fejlesztik/programozzák?
dec. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%

Csinalj meg egy ISTQB-t vagy agis kepzest. Egybol elkapnak, tobbet er a cv-ben mint a diploma.


Egyebkent az emlitett helyzet valoszinuleg nem fog valtozni, a kezdok szamara pozitiv iranyba legalabbis.

dec. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ha jól értem aki itban akar pályát kezdeni az csak egyetemen teheti meg gyakornokként mert a cégek jobban szeretik őket mint a juniorokat.


Az, hogy miért szeretik őket jobban talán azért van mert kevesebbet kell fizetni nekik, hivatalosan nem a cég alkalmazottai(már ha diakszovetkezeten keresztül jönnek a céghez,egy egyetemista talán motiváltabb és még lehetne sorolni.

dec. 13. 08:53
 9/40 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tévedek ez csak az én maganvéleményem.
dec. 13. 08:55
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk ha van közel 1 év tapasztalatod és hónapok óta nem találsz munkát akkor nekem picit úgy tűnik hogy valamit elcseszel.

Lehet a CVd rossz és ebben az esetben be se hívnak vagy az interjúid sülnek el rosszul.



Visszatérni szerintem nem fog a 2020 előti időszak, nagyon fel lett téve az IT szakma és mindenki is az akart lenni a pénz miatt. Most pedig baromi sok a kezdő, de kevesen vannak akikben megvan a potenciál.


Helyeket meg szerintem nem vett el az AI még attól messze vagyunk

dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!