Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a diffúzoros hajszárítót? Az én hajamnak is jó lehet?

Figyelt kérdés

Évekig vasaltam a hajamat, és meg kell mondjam, eléggé tönkrement. Most kezd újraéledni. Rendszeresen vágatom, hetente min. 1x pakolást is teszek a hajamra, ami száraz, töredezett hajra való. Ha kétszer mosok hajat egy héten, és van is időm, akkor mind a kétszer teszek pakolást a hajamra, mellette balzsamot is szoktam használni. Nyáron egyszer volt kivasalva a hajam, szárítani sem szoktam, ha csak nem muszáj (pl. nem száradt meg teljesen a hajam, de menni kell valahová).

Ha csak simán hagyom megszáradni a hajamat, eléggé torzomborz lesz, szanaszét áll a hajam, elég béna (ezért is kezdtem el vasalni anno).

Próbálta fonni többféleképpen is (egybe, kettőbe, több kissebbe is stb, de az eredmény nem olyan, mint amit szeretnék.


A fodrászom diffúzort ajánlott. Azt mondta, ettől szép hullámok lesznek a hajamba. Én kicsit tartok tőle, mármint, hogy beleakad a hajam. Meg az interneten a legtöbb helyen göndör hajúaknak ajánlják. Az én hajam vizesen kicsit hullámos-kócos, talán göndör is egy kicsit helyenként.


Az ilyen hajra is jó lehet a diffúzoros hajszárító? És azt hogy kell haszálni? Tippek, praktikák?

16/L


2011. aug. 22. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű göndör haj, diffúzoros hajszárító használata 7 lépésben:

1. A haj mosása és kondicionálása.


2. A styling terméket dolgozd el a hajadon fésűvel vagy a kezeddel.


3. Tedd a Sedusa hajszárító diffúzorjába a hajad. Figyelj arra, hogy a haj nagyobb tincsenként kerüljön bele.


4. A haj szárítását alacsony sebességen végezd. A hőfok lehet magasabb fokozat is, mivel a professzionális hajszárító levegője így sem túl forró.


5. Mikor a haj már majdnem száraz, végezz a diffúzorral körkörös mozdulatokat a fejbőrödnek támasztva, hogy a frizura volument kapjon.


6. Ha bárhol nedves maradt a hajad, tartsd fölé a diffúzort. Amíg meleg levegő éri a haj felületét addig formázható.


7. Fújd át a frizurád hideg levegővel, majd egy gyengébb hajlakkal.


*A Sedusa diffúzoros hajszárítóval pár perc alatt felfrissítheted a frizurádat. Spriccelj vizet (tipp:ásványvíz) a hajadra és egyszerűen szárítsd át.

2011. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez nagyon hasznos válasz volt, ment a zöld kéz:)

És ahhoz, hogy tincsenként szárítsam a hajamat felcsatoljam a többit, hogy ne legyen útban? A haj alsó rétegétől jobb kezdeni szárítani, vagy a felső rétegétől?

2011. aug. 22. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ezen az oldalon minden kérdésedre választ találhatsz! ;)

[link]

2012. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!