Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Károsítja a hajat a hajvasaló?...

Károsítja a hajat a hajvasaló? és mennyire? Sajnos én 1 héten kb 4szer 5 ször vasalom 150 fokon

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 19:33
1 2
 11/12 Szilvike95 válasza:
több helyen is lehet kapni hajvégápolókat, például avonban, meg fodrászkellékesnél, ha mondod hogy hajvégápolót keresel ami a vasalás előttre van hogy ne törjön, biztos tudnak adni. Nekem ez vált be. Annyi hogy a végére kened, aztán kivasalod a hajad és egyfajta védelmet jelent a hajadnak.. én 3 éve vasalom a hajam és régen nem nagyon tört, de mióta szőke vagyok (2éve) nagyon száraz lett és eltört a vége, de kb 1 éve használok iylet és alig veszem észre h törne a hajam. Neked is ezt tudom ajánlan.
2011. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Én naponta vagy 2 naponta vasalom a hajam 200-210 fokon, csak balzsamot használok, és semmi baja nincs a hajamnak. Eléggé erős, vastag szálú hajam van.

Amúgy ha érzékeny, vékony szálú a hajad, akkor jobban károsíthatja mindenféle hőhatás... sütés, vasalás, még a szárítás is. Ha mindenképp vasalni szeretnéd akkor használj balzsamot, hővédőt, és vasaló spray-t. Utóbbit ha használsz könnyebb lesz kivasalni a hajad, és nem kell olyan sokáig égetni. Ha van sok időd, és tudod hogy ki fogod vasalni a hajad, akkor mosás után ne száríts hajat, hanem jól töröld meg, hagyd száradni, és mikor teljesen száraz, akkor vasald ki. NE VASALJ VIZES HAJAT!!!

Továbbá, ha alapból zsíros hajad van, akkor ne mosd naponta mert a mosás a hajad arra készteti (mivel lemosod róla a zsírt) hogy még több zsírt termeljen, és ha a hajadra rávasalod, akkor az nem jó. Továbbá soha ne vasajl a hajadra lakkot vagy zselét és egyéb ilyen formázó cuccokat, mert a hajadnak se, meg a vasalódnak se tesz jót.

Remélem még az eddigi sok hasznos információ ellenére is tudtam valami újat mondani :D

ja, és sose szégyelld az eredeti hajad!!! Olyan hajad legyen ami NEKED tetszik ;)

2011. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!