Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A vékonyszálú haj tényleg...

A vékonyszálú haj tényleg csak egy hosszig tud nőni?

Figyelt kérdés

Vékonyszálú hajam van, növeszteni szeretném.

Valakinek valami jó tippjei hozzá?


2011. nov. 9. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Általában így van, de ha meg is nő, sok köszönet nincs benne. Az amúgy is lelapulásra hajlamos haj, ha hosszú akkor még a saját súlya is húzza lefelé, még jobban lelapul. Ráadásul mivel vékony, ezért egy hossz után a vége annyira elvékonyodik hogy nagyon csúnya töredezett, "egérrágta" lesz. Szóval nem érdemes nagyon megnöveszteni mert nem lesz szép.:(
2011. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A vastag szálú ugyanúgy csak egy hosszig tud nőni, de valóban ez rövidebb általában vékony szálú haj esetében. Viszont a vékony szálú is általában legalább fenékig érőre mindenkinek képes lenne megnőni. Ha nem nő a haj, annak 99%, hogy vagy belső oka van, vagy töredezett és letöredezik a vége.

Tippnek annyit tudok mondani, hogy használj rá sok ápoló terméket, kímélő sampont, bánj vele mindig nagyon óvatosan, ne formázd semmilyen módon, hordd feltűzve és 2-3 havonta 1 cm-t vágass a végéből.

2011. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most melegollós hajvágásra járok kéthavonta, és nem töredezik a vékonyszálú hajam vége. Eddig vállig érő volt, most már a lapockám aljáig ér, és nagyon szép. Persze ápolom is, és igyekszem minél ritkábban vasalni vagy besütni, csak szárítom, és azt is úgy, hogy hideg-meleg levegő váltással.
2011. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem derékig érő vékony szálú hajam van. Egyáltalán nincs elvékonyodva a vége. Sok ápolás mellett simán meg lehet növeszteni.
2011. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

utolsó kommentelő, neked sok hajad van?

2011. nov. 12. 08:49
 6/10 anonim válasza:
100%

Nekem nagyon vékony szálú a hajam, szőkésbarna, és 80 centis. ( : Viszonylag sok, de azért nem veszek el a hajamban. Nagyon sokat stresszeltem korábban azon, hogy "jajj, olyan hosszú, és nem szép a vége, és hullik, és mi lesz Vele". Hajhullás ellen az lett a megoldás, hogy homoktövis kapszulát szedtem, az teljesen rendbe szedte. A végeket pedig 1-2 havonta levágatom anyukámmal, pontosabban az elvékonyodott részeket. A hajmosást sem viszem túlzásba, heti max. 2x mosom, korábban volt, hogy 3x is mostam, de mióta ritkábban mosom, szebb. Hajmosás után nem fésülöm ki a hajam, max. az ujjaimmal, óvatosan szedem szét a kócokat, - mert a fésű vizes állapotában sértheti a haj szerkezetét -, és kb. azonnal 2 copfban be is fonom. Vizes hajjal alszom - hajszárítót évek óta nem használok, igazából 2 okból, 1: egyszer begyulladt a kezemben egy régi hajszárító, és majdnem felgyújtottam a hajam : ' d, 2: megégetheti a hajam, nekem mindig is szárazabb volt a hajszárítótól, mint így. Reggelre a hajam szép hullásom lesz, és nem lapos, minden este ugyanígy befonom, illetve, ha egész nap itthon vagyok kb, akkor itthon is így hordom. Meg a fésű is fontos... hosszú hajra a bontófésű a legjobb! És sosem szabad durván fésülni, lehet elmegy Vele negyed óra, de megéri. Vasalni sem szoktam, másnak sem engedem, illetve nem használok rá semmilyen lakkot, fixálót, zselét, stb.-t.

Már csak arra kell megoldást találnom magamnak, hogy erősödjön a hajam szerkezete, talán a kókuszolaj, vagy az élesztő megoldás lenne rá...

19/L

2011. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

wow, te akkor nagyon szerencsés vagy :)

nekem is vizes hajjal kéne aludnom és kevesebbet szárítanom.. nekem most úgy a hátam közepéig ér.. nemvagyok egy hajmilliomos :D kb 3 hónapja nem vasaltam, kenem mindennel hogy ne törjön :)

2011. dec. 15. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Nektek nem fázik ki vagy korpásodik be a hajatok, ha vizesen hagyjátok estére? Én egyszer csináltam ilyet, másnap viszketett az egész fejbőröm, és megfájdult a fejem is.
2011. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kb 11 éves koromig mindig így csináltam nem lett semmi baja :)

de most lehet megint elkezdem

2011. dec. 15. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:
én meg, ha vizes hajjal alszom másnapra a vékonyszálú hajam a fejem tetején olyan rondán áll, hogy muszáj rávasalni, mert vállalhatatlan. utálom, hogy vékonyszálú, úgy szeretném festetni de attól szarrá törne:D
2016. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!