Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez már nagy mértékű hajhullásn...

Ez már nagy mértékű hajhullásnak számít?

Figyelt kérdés
Azt írták egy honlapon hogy érdemes fésülködés és hajmosás után megszámolni hogy kb. hány hajszálunk hullott ki. Bár hajmosás közben nem tudtam számolni, de miután megmostam a hajam és törülközővel kicsit szárítottam rajta és elkezdtem fésülni a csap felett, a csapban maradt kb. 50 hajszál és a fésűn is kb. ugyanennyi. Úgy tudom hogy napi 150 hajszál elvesztése a normális, de félek hogy én így ezt a számot túlhaladom. A hajam festett, kb. két havonta festem sötét színű festékkel, az évek alatt nem volt probléma vele. Mindig használok balzsamot és sosem volt még vasalva a hajam. Mivel egyenes, vékony szálú és ráadásul nem is dús a hajam, nagyon félek hogy hamar meg fog látszani ha így hullik. Egyébként a probléma néhány hónapja kezdődött, vagyis akkor szólt anyám hogy "mindenhol az én hajszálaimat látja". Mivel alapból világosabb színű a hajam és mikor nő kicsit le, akkor nem tudom megmondni hogy kopaszodni kezdtem vagy csak a két szín közti kontraszt miatt van így.
2011. nov. 30. 23:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne számolgasd, én is hasonló cipőben járok, nem festem a hajam, viszont ősszel az évszakváltáskor nagyon hajam hullott ki, hosszú egyenes hajam van. Én is meg vagyok ijedve, de sok helyen olvastam, hogy ilyenkor még fokozottabb a hajhullás, sok hajhagyma leáll, meghal, majd újak jönnek helyettük. Szerintem szedj forcapilt, hajvitamint, ne mosd meg, csak heti max 2szer, ne szárítsd forró levegővel. Most próbáltma ki hajhullásra a ricinusolajas pakolást, puha lett tőle a hajam, van akinek elvileg 2-3 hetente 2-4 centit is nő, ha heti 2-szer használja, szóval..nem tudom, beválik-e, egy próbát megér pár hétig, főleg, ha fested a hajad...Sajnos, ősszel ez van, nekem is fele annyi hajam van most, mint augusztusban...reménykedjünk, hogy nem soká abbamarad. Esetleg vérszegény is lehetsz, ez nőknél gyakori, szedj rá vastablettát, 15 mg per nap az adag és 3-4 hónapig kell szedni, akkor szívódik teljesen fel és fejti ki hatását..
2011. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!