Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi az arcápolási rutinotok?...

Mi az arcápolási rutinotok? Miket használtok?

Figyelt kérdés

Arcradír, arckrém,szemkörnyékápoló vagy szemránckrém (ha használtok), tonik, ajakápoló illetve egyéb arcpakolások.

Ti mit használtok és mi az, ami nagyon bejött nektek és észrevehetőbben szebb lett tőle a bőrötök? Illetve milyen bőrtípusotok van? Korotok?

Bocsi a sok kérdésért.


Nekem normál bőröm van, és érzékeny kicsit.

21/L



2012. ápr. 21. 12:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Semmi különöset nem használok. A emberi bőr úgy lett kitalálva, hogy vegyszerek nélkül is szép legyen. NÉzd csak meg a trópusi nőket, nem használnak még sampont sem, csak kókusztejet és milyen gyönyörű a hajuk. A természetes dolgoknál jobb nincs, még a többerzes kencék sem.


Én összvissz arcradírt használok heti kétszer (de van, hogy azt sem, hanem csak a szivacs dörzsis oldalával áttörlöm), arckrémet egyálatlán nem (régen, míg pattanásos voltam, akkor használtam rá körömvirágkrémet), szemkörnyékápolót, ránctalanítót (21 évesen? Minek???) még nem is fogtam a kezemben, nem hogy használtam volna, tonikot sem, Labellot télen használok, arcpakolást semmit.


Én is 21 vagyok és azt mondom, te sem használj ilyesmiket, mert csak függővé teszi a bőröd, pláne, hogy érzékeny. Ajkakra nagyon jó a méz, jobb, mint a Labello, ha kipirosodik a bőröd, vágj félbe egy aloe vera szárat és a levével kend be. FÁradt szemekre tegyél egy forró vizes kamillatea filtert.

Mint írtam, a természetesnél nincs jobb.

2012. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
egyetertek az 1. valaszoloval!
2012. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Én régebben mindenféle kenceficét használtam,Garniertől kezdve mindent,napi 2x mostam az arcom,sokszor radíroztam,tonik,krém,és egyáltalán nem lett tőle szebb a bőröm,sőt rondább,bár ez gondolom,hogy az életkori sajátosság is benne volt a pakliban.Tele voltam pattanásokkal,mitesszerekkel.Aztán még alapozót is elkezdtem használni,kész katasztrófa volt.

Vichy-t is kipróbáltam,nem a legszutykabb márka úgy gondolom,4500 Ft-ért vettem meg egy krémet problémás bőrre,és kipattogtam tőle.


Azóta minimális dolgot használok.Először csak dm-ben kapható aloe verás szappannal mostam az arcom,utána bekentem babakrémmel,de eléggé kiszárította,meg azóta rájöttem,hogy kombinált bőrtípusom van,de inkább a zsíros felé hajló,és pluszba még érzékeny is,a lehető legrosszabb.

Mostanában már csak körömvirágos arclemosót használok,Alverdés,dm márkája,reggel lemosom az arcom,utána bekenem kommersz hidratálókrémmel,erre viszek fel egy nagyon vékony réteg alapozót,mattító púdert.Este csak meleg vízzel mosom meg az arcom,puha törölközővel jól átdörgölöm.

Heti 1x-2x leradírozom,cukrot és mézet keverek össze,vagy ha nincs méz itthon,akkor hidratáló krémet+cukrot,ezzel leradírozom,aztán gőzölök,kinyomkodom a mitesszereim,majd felteszek egy pakolást,én Baleát használok,kis tasakos,200 Ft dm-ben,nagyon sok féle van,és iszaposat használok.


Mióta csak ezeket használom,sokkal szebb lett a bőröm.

18/L

2012. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Arcradírnak az Avon egyik arcradírját használom heti kétszer és hetente egyszer durva szemű cukrot és mézet keverek össze, ezzel radírozom le nem csak az arcom, az egész testem. Sminklemosót Garnier Essentials-t használok, tonikot szintén Garniert, a Pure termékcsaládból. Arckrémnek az Essence mattító arckrémjét használom ami kombinált bőrre való. Télen mikor szárazabb a bőröm, akkor az Alverde makadámdiós testápolóját az arcomra is kenem - natúrkozmetikum, így sok kárt nem tehet, viszont babapopsi simaságúvá varázsolja az arcom. 18 éves vagyok, ezeken kívül nincs másra szükségem, ezek is főként a tisztításra és a pórusösszehúzásra jók, mert sajnos elég tág pórusaim vannak. A pattanásos korszakból már kinőttem, a ráncosodásba pedig még nem léptem be.
2012. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ja, csak azt felejtitek el kedves 1. és 2. válaszoló, hogy pl a trópusokon élő nők viszonylag természetes körülmények között élnek, míg a mi bőrünket mennyi káros hatás éri, elkezdve a rossz táplálékoktól a szmogon át a stresszig.


Freeman sárgabarackos arcradírt és Zamian kakaós maszkot használok 1-2 hetente. Minden este Balea 2in1 sminklemosó balzsammal leszedem a szemsminket, majd zuhany közben még Rossman saját márkás habzó arclemosóval a többi sminket mosom le. Ezen kívül pár naponta átmosom Zamian kakaós szappannal, és Bioderma tonikot használok. Régebben használtam még Garnier Essentials krémet is, de arról már leszoktam, csak néha kenem be az arcom, ha eszembe jut. Reggel csak vízzel megmosom és utána sminkelek.

zsírosabb, kicsit problémás bőröm van. 18/L

2012. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Naná ötös és vegyszerre vegyszer a megoldás, mi? Tegyünk rá még egy lapáttal.

Érdekes, én tényleg csak annyit használok, amit írtam, vagy még annyit se, mégis semmi gond a bőrömmel.

Amúgy meg nem kötelező műkajákat enni és stresszelni sem.

2012. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

teljesen egyetértek az első válaszolóval.

ha tudnátok mi minden vegyszert kentek magatokra.A bőrön kétszer jobban felszívódnak az anyagok,így olyat kéne magadra kenni amit meg is eszel. én már régóta kidobtam a vacak kenceficéket.

Házi készítésű szappanommal megmosom az arcomat majd általában este átkenem szintén saját magam készített almaecetes tonikkal,úgy érzem hoyg ez szépen visszaállítja a bőr ph-ját. Krémként vagy semmit vagy sheavajat kecsketejes rózsás krémet(ezt egy fesztiválról van szintén házi semmi vegyszer nincs benne)használok. szemkörnykékre nagyritkán mandulaolajat. Nekem nincsenek gyulladt pattanásaim amióta nem kezelem a bolti vackokkal,Havi szinten járok kozmihoz mert azért nemárt ha nem ég bele a bőrömbe a miteszer.sajnos igen miteszer van nade nem látszik, csak ha nagyítóval nézik meg az arcomat, ez biztos hogy a rossz városi levegőtöl van. Persze a táplálkozásra is figyelek nem eszek műkajákat sok folyadék,csalántea, no cukor kevés hús próbálom kerülni a fehér lisztet is. NEkem ezek sokat segítettek. jah néha mézes arcpakolást is felrakok.

22/l

2012. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
jah bőrtípus, őszintén szólva foggalmam sincs nem szokott húzódni nem hámlik, nem szokot tocsogni rajt a zsír szerintem normál
2012. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

szia, én 20éves lány vagyok, és én garnier pure extra-brusher wash mitesszereltávolítós arclemosóját használom 2naponta, ha kell naponta (attól függ mennyire kívánja meg a bőröm). ha begyullad a bőröm, mondjuk 1-1 nyomkodás után, akkor aloe vera géllel, vagy eveline pattanástalaító rollereel bekenem a gyulladt részeket. ha nagyon begyullad, akkor dalacin t oldattal kenem. van, hogfy minden nap hidratáló krémmel bekenem (loreal normál és vegyes bőrre. triple activeos). miután nyomkodok, van, hogy teszek rá tonikot is (clean & clear mitesszereltávolítós), de ez ritka. volt, hogy éjszakai krémet is használtam, mostanában annyira nem, mert jó idő van. inkább télen, mikor kiszáradt, akkor éreztem szükségét. (nivea éjszakai arckrém száraz és érzékeny bőrre) meg télen amikor kipattogtam az aknemycin nevű krémet használtam.

szemkörnyékápolót is használtam, a garniertől, amíg el nem fogyott a kicsi tégelyem. sztem jól felfrissítette reggelnte a szemem, de nem vettem újra, mert sajnáltam rá kiadni megint pénzt.

balea 2 az 1benes sminklemosó balzsammal minden este lemosom a szempillaspirált. én nem vagyok megelégedve ezzel a termékkel, de ha már megvettem, akkor elhasználom. nekem allergiás reakciót vált ki. a szemem alatti részen, az orromtól indulva a halántékomig egy piros félkör lesz, mintha szemüveg lenne rajtam:D emellett mivel illatanyagmentes, olyan szaga van, mint a ... szóval nem rózsaillatú:D visszatérek a balea 2fázisú sminklemosójához,ami a vízálló sminket is leviszi..úgyis azt használtam évekig.

néha mikor eszembe jut akkor ricinusolajjal átkenem a szempilláimat.

néha felrakok egy-egy pakolást az arcomra, ami mattítja. tehát vmi agyagos vagy iszappakolásosat. a garnier 3 az 1ben arctisztítója nekem megfelelő volt erre a célra is, csak már elfogyott.

flp aloe verás ajakbalzsamot használok, ami nagyon jól hidratál. pedig eddig 4-5éven át csak a labellot, és a bebet használtam.

2012. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

előző vagyok. egyébként az allergiás rekació csak kb 1órán át áll fent, reggelre már semmi nyoma, nem tudom miért reagál rá így a bőröd, hiszen illatanyagmentes, meg bőrgyógyászatilag is tesztelt....

jah és a bőrgyógyász szerint normál bőröm van, csak mitesszeres, és néha kipattog, begyullad a bőröm,és pattanásos. nem tudtam hogy egy normál bőr is lehet ilyen..

2012. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!