Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Teafaolaj ajánlott nagyon...

A Teafaolaj ajánlott nagyon gyorsan (másnapra) zsírosodó haj ellen?

Figyelt kérdés
Elkezdtem ugyanis használni a 100% -os teafa olajat amiről azt olvastam sok helyen hogy jó a zsíros haj ellen. Nekem másnapra már olyan a hajam mint aki megázott az esőben és vékony szálú is és le is lapul, egyszóval szörnyű tud lenni és ilyenkor az utcára se merek kimenni ha tehetem. Szóval nem tudom ajánlott e továbbra is használnom a teafa olajat? Mert azt vettem észre mintha még inkább zsírosodna a fejbőröm, fénylik az egész mióta ezt használom. Azt is hallottam hogy ha egy termék jelen esetben a teafa olaj szárító hatású, attól még inkább termelődik a fejbőrön a zsír. Ez igaz? Vagy kinek hihetek? :) Én hetente kétszer használom amúgy ezt a teafa olajat olyan 5 cseppet szoktam a samponba keverni. Szeretném ha elég lenne 3 naponta hajat mosnom a mostani egy és kettő helyett. Alverdét is használok, ebből a hennásat.

2012. máj. 8. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen az igaz ami száritja a fejbőrt attólmégjobban zsirosodik a fejbőr.Szerintem tegyél még 1 próbát,úgy hogy a tenyeredbe öntesz sampont vagy ha higitod akkor egy kis tálba tegyél sampont,vizet,és 1-2 csepp teafaolajat,ha úgy se jó akkor hanyagold.A zsiros hajra való sampon nem nagyon jó mert attól még rosszabb lesz,bár lehetnek kivételek.Próbálj normál hajra való sampont és higitsd fel egy kis vizzel.Jó szokott lenni még az almaecetes viz 1 liter vizbe 1 evőkanál ecet.A szódabikarbonás vizzel való hajmosást még nem próbáltam.
2012. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a javaslatokat. :) Még majd teszek egy próbát, bár most akkor kevesebb cseppet rakok bele. A hajpakolásokat meg hajöblítő otthon elkészíthető dolgokat már olvastam neten de annyiféle van, de ezt is kipróbálom amit írtál. Semmiképpen sem zsíros hajra való sampont veszek, sőt Alverdéből is átállok majd a nyírfa zsája tartalmúra, mert azt olvasom neten hogy a zsíros hajra az vállt be sokaknak. Mondjuk hennásat is dicsérik páran, végül is eleinte mikor nem használtam teafa olajat csak alverdét első két mosásnál még másnap mér úgy tartott nagyjából a hajam, persze rákövetkező nap már szörnyen néz ki.
2012. máj. 9. 12:32
 3/8 laylessza válasza:
100%

Szia :) nekem is ez volt a problemam egy naprol a masikra bezsirosodott a hajam szoval minden nap mostam ami nem hasznalt a hajamnak....Nagyon meguntam h evekig mindennap mostam ezert utana neztem a dolgoknak neten meg stb

es ratalaltam a Ricinusolajra elkezdtem hasznalni ... patikaba lehet venni( kerni kell h a hajadra akarod h ne olyan kis kiszerelesbe adjak) na szoval megvettem fel kell melegiteni nem kell sok mondjuk felevokanal esetleg higithatod olivaolajjal, felmelegited es ra kened a hajadra a vegekre es a hajtore minnel tovabb van rajta annal jobb! en ejszakara teszem ra (eleinte sokaknak hull tole picit a haja nekem is hullott de utana par alkalom utan elmult a hajhullas es most 3-4 napot kibir a hajam :)

egesz ejszaka rajtahagyom es reggel megmosom... samponnal head &shoulderst hasznalok es wella volume balzsamot :) remelem tudtam kicsit segiteni :)

2012. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. :) Én igazából műár régebben használtam ricinus olajat a patikába, hajamra kértem 2 decit vettem, kenegettem rá több hétig, és közte kis szünetet is tartottam, de nekem sajnos nagy eredményt nem hozott. :( Bár akkor nem is hullott ennyire a hajam mint most. Én most elmegyek úgy döntöttem teljes vérkép vizsgálatra és étel allergia tesztre mert valami belsőleg okozhatja ezt nálam. De akár az is lehet hogy a zsírtól nem kap elég oxigént a hajhagyma és ezért hullik, bár két naponta mosom szóval lehet nem ez a baj. Minden esetre lehet újra kipróbálom a ricinus olajat, mert azért a hajam szebb volt akkor tőle mint most. :) Viszont irtó macerás volt mikor felkentem és folyt mindenfele le a fejemről ahogy olvadt az olaj. Először én is alvásnál használtam csak aztán a párna nagyon ricinusos lett reggelre, napközben használtam azután 6 órát fent hagytam. Hajamra próbáltam már nagyon sok sampont, bár amit említettél még nem, de az alverdét nagyon sok embertől hallottam hogy jó. Na mindegy először elmegyek orvoshoz és kiderítem nincs e belső problémám ami miatt így zsírosodik a hajam,mert régen azért nem volt ilyen durva a helyzet. Általában egy mosásnál kihullott 10-20 szál hajam, most kihullik 80-100. Fejem elég volt 3-4 naponta mosni, most 2 nap után már zsíros és ilyen elég hajzsír szagú a fejbőröm. :( Még egyszer köszi hogy leírtad a tapasztalataid! :)
2012. máj. 29. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
minél jobban, többet mosod, szárítod, annál több zsírt termel a szerencsétlen hajad
2013. ápr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Azt szeretném kérdezni, végül megoldódott-e a problémád és mitől. Mondott valami használhatót a doki? Nekem a vérképem rendben van, nincs olyan betegségem (elvileg), ami okozhat zsíros hajat (PCOS, pajzsmirigy), viszont nekem is 2 naponta kellene mosni, de a 2. napon már nem igazán szép. Néha kibír 3 napot, de akkor már szörnyű. Nem most kezdődött a zsírosodás, nagyon régi probléma, mindig is ilyen volt.

A fodrász szerint nem lehet segíteni rajta.

Dokit még nem kérdeztem.

Az a baj, hogy igaz, hogy minél gyakrabban mossák, annál jobban zsírosodik, de az is igaz, hogy minél zsírosabb, annál jobban hullik.

Bejelöltem a kérdést, hálás lennék, ha írnál. Priviben is jó.


Amúgy nekem az Alverde egyáltalán nem vált be egyik sem. Hiába jó az összetétele, sajnos nagyságrendekkel rosszabb a hatás, mint egy "egészségtelen" összetételű sampon esetében. Már a mosás napján lapos és fénytelen. Sajnos több natúrkozmetikum esetén így jártam.

2014. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A teafaolaj nekem bevált. Mivel egy viszonylag erős olajról beszélünk (bőr- es körömgombát is elpusztítja) én csak minden 2.-3. hajmosáshoz használom és max 3-4 cseppet teszek a samponba! Egy hónap után látható volt a változás, a kétnaponta mosást igénylő hajam már kibír 4napot. Mellette havonta alkalmazom a ricinus olajat kókuszzsírral vegyítve mint pakolást. A ricinust ajánlott keverni pl. olívaolajjal vagy kókuszzsírral mert ezek megkönnyítik a kimosást.
2016. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A teafaolaj nagyon szuper én régebben a samponomban csepegtettem! Nem mindegy milyen a sampon, mert, ha nagyon szárít pontosan az ellenkezőjét érjük el! Zsírosabb lesz a haj! Nálam a tuti megoldást Most már a Medinatural teafaolaj samponja jelenti, de minden hajmosásnál teszek egy pár csepp gerániumos argánolajat hozzá!Az eredmény magáért beszél!
2018. ápr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!