Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A Tempera vagy vízfesték árt...

A Tempera vagy vízfesték árt a körömnek?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 20:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
hát rendes mükörmöst én még nem láttam vizfestékkel, vagy temperával festeni...igyvan...ezek akril festékek...és szerintem jobban jársz diszitéshez is egy sima lakkal és vékony ecsettel/hurkapálcikával/fogpiszkálóval stb...
2012. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"hát rendes mükörmöst én még nem láttam vizfestékkel, vagy temperával festeni...igyvan...ezek akril festékek...és szerintem jobban jársz diszitéshez is egy sima lakkal és vékony ecsettel/hurkapálcikával/fogpiszkálóval stb..."


Vízfestékkel azért nem láthattál, mert akvarellt használnak, ami, mint mondtam, ugyan az mint a vízfesték. Csak a vízfesték az iskolai célra van, az akvarellt pedig művészek használják. De a vízfesték amúgy tök ugyan az, mint az akvarell, csak hígított változatban.

Temperával azért nem festenek, mert az sem annyira jól pigmentált, legalábbis ezek az iskolaiak nem. Van a gauch festék, ami ugyan az, mint a tempera, csak szintén a művészváltozat. Ami egy fedő vízfesték tulképp.


Az akrill festék teljesen más. Az akrillt nem lehet vízzel kimosni, és a mintái is robosztusabbak, mint az akvarellnek. De körmösök között az akrill van régebb óta elterjedve, az akvarellt csak olyan két éve használjuk kb.

2012. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem temperával szoktak díszíteni hanem akrillfestékkel!!
2012. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!