Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj! Veletek előfordul...

Ricinusolaj! Veletek előfordult ilyen?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja használom a ricinusolajat, hetente kétszer. olívaolajjal szoktam összekeverni, és egész éjjel rajta hagyom. szempillával ugyanez. Eddig semmi baj nem volt. A legutóbbi pakolás után, a szemem begyulladt az olajtól. Jó, gondoltam többet nem használom. De az előbbi hajmosásnál annyi hajam hullott ki, hogy szó szerint eldugította a lefolyót! sosem voltam hajhullós típus, és az eddigi ricinusozások alkalmával is csak annyi hajam jött ki mint amennyi szokott vagy talán pár szállal több. De ez most egy kicsit ijesztő volt. Szerintetek ez normális, és elmúlik vagy hagyjam abba?

*ugyanazt a sampont használom azzal nem lehet gond



2012. aug. 2. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne összekeverni a két olajt...
2012. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Egész éjjel a hajadon van 2 féle olaj? Te normális vagy? Komolyan mégis mit vársz tőle... sose értem az ilyeneket, van jó hatása, és ugyanúgy rossz is. A száraz hajat szép fényessé teszi, kevésbé fog töredezni a haj. Ehhez nem kell egész éjjel a hajadon lennie. A hatását kb. 3 perc alatt kifejti ha a hajadon van, utána már csak káros.

Akinek hullik tőle a haja annak nem jó, ne használd.

2012. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A hatóidőn túl minek rajta hagyni? Hogy ártson? :o Mindent mértékkel szabad csak csinálni... Most egy időre mindenképp hagyd abba, mert valószínűleg a túl nagy dózistól érzékeny lettél rá. Használj kímélő sampont, és semmi pakolást vagy balzsamot egy ideig.
2012. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a ricinusolajnak minimum 3-4 órát a hajon kell lennie. általában lefekvés előtt rakom fel az olyan éjjel 1 körül, és általában 7-8-kor kelek. nemvészes. minél tovább van a hajon annál jobban hat.
2012. aug. 2. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:

ne keverd össze, ennyi. elmondanád hol hallottad hogy össze kell keverni?

külön külön jók a hajra.. együtt: hát ez lett az eredménye

2012. aug. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló:

igazad van, viszont 3 perc hatóidő? :D kicsit kevés lenne. a ricinusolajat egész éjjel is rajta lehet hagyni a hajon.

2012. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs 30 perc. Ennyi valóban elég neki, utána már nincs hatása. Persze, tudom minden női oldalon le van írva a ricinus olajnak mindenféle csoda hatása és hogy hagyhatod a hajadon egész éjjel, blabla, de ezeknek a fele sem igaz. Ez egy olaj, nem tesz semmi jót a hajaddal ha egész éjjel rajta hagyod, káros viszont lehet ha egy kicsit is érzékeny a fejbőröd. Semmiféle kencét nem szabad egész éjszaka a hajadon hagyni mert többet árt mint használ.
2012. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó - azért az nem igaz, hogy semmi hatása. Nekem gyorsabban nőtt tőle a hajam ,és egy csomó új haj is kinőtt
2012. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én jó rég óta használok ricit, tavaly kezdtem. Velem az elején voltak ilyen gondok azóta kitapasztaltam mit hogyan kell csinálni. Tavaly eleinte nekem olyan gondjaim voltak, hogy nem tudtam kimosni mert nem volt megfelelő samponom és egész nap a fejemen volt. Attól hullott nagyon. Én most úgy szoktam hogy hajmosás előtt másfél vagy 2 órával felkenem aztán sapkát teszek rá. Nem hagyom fent éjjelre mert hullik tőle. Most már csak annyira mint általában szokott szoval napi 3-4-5 szál /hajmosás
2019. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!