Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ki segítene nekem szoláriumozá...

Ki segítene nekem szoláriumozásról szóló házi dolgozat ügyben?

Figyelt kérdés
Előadást kell tartanom a szolárium pozitív hatásairól, és nem nagyon vagyok otthon a témában. Jól jönne egy szolis lány segítsége. Vagy ilyen dolog miatt lehet zavarni a szoláriumban dolgozókat szerintetek?

2012. szept. 11. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosan segítenek neked!

Azonkívül, hogy szép színünk van tőle, esetleg az a pár perc relax a jó melegben, dübörgő zenével, nem sok más pozitív jut eszembe!

Nekem ott bent kikapcsol az agyam, azt a 10-20 percet magammal tölthetem csak, kizárva a külvilágot és közbe várom az eredményt!


De nem viszem túlzásba és mondjuk a negatívról mindannyian többet tudnánk írni ezzel kapcsolatban! :)

2012. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kozmetikus!
2012. szept. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szoláriumban az a pozitív, hogy ha okosan választod ki a percet akkor nem égsz le, mégis egy kellemes barna bőrszínt érsz el évszaktól függetlenül. A hűvösebb évszakokban kevesebbet süt a nap, ezáltal a bőr nem jut megfelelő mennyiségű D vitaminhoz, ezt mindenféle kapszula helyett a szolival tudod pótolni a legjobban. A D vitaminnak fontos szerep jut az egészséges csontozat kialakulásában. Ha kevés D vitamin van a szervezetben az depresszióhoz is vezethet. Ha süt a nap az emberek is vidámabbak, ha szoliznak akkor is feltöltődnek egy kis meleggel, és a kedvük is jobb lesz. Stresszoldó hatású :) A zsíros pattanásos bőrre is jó ha szolizol egy kicsit.

2012. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Ahogy a többiek is írták, azon túl, hogy egészséges barna bőrszínt érhetsz el a szoláriummal (aki elégedett a külsejével az sokszor boldogabb és kiegyensúlyozottabb ember és pozitív a kisugárzása), a szolárium által kibocsátott UVsugarak miatt D-vitamint termel a szervezeted, ugyanúgy mint napozásnál. D vitamin segíti a kalcium beépülését a csontokba, védőhatást nyújt egyes rákos megbetegedések (pl vastagbélrák, vagy prosztatarák)ellen, segít megelőzni az influenzát. Sok kutatás van mindenféle vitamin hatásáról, így a D-vitaminéról is. Ezek közül biztos találsz néhányat a neten, én kezdésnek pl javasolnám a Magyar Szolárium Üzemeltetők Egyesületének a honlapját. Aztán ahogy írták, az Uv sugárzás képes a boldogsághormon előállítására is. Ha nem találsz a neten elég infót az előadásodhoz, akkor szerintem szívesen segítenek neked telefonon, vagy személyesen is a szolistúdiókban is. Ja és én is úgy tudom, hogy segíthet a pattanásos bőr helyreállításában. Ha ésszel és mértékkel használják akkor nem feltétlenül kell tartani a negatív következményektől. Remélem segitettem.

2012. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha még aktuális a segítségadás, akkor írok neked :) Gyógymasszőrnek tanulok, és meg kell tanulnunk pár fizioterápiás kezelést, és bizony közvetve a szolárium is beletartozik.


Általános hatásai:

- D-vitamin képzés

- pigmentáció

- kísérletekkel próbálják még bizonyítani a hormonképződést elősegítő hatását, valamint a vörösvérsejtek és a hemoglobin érték növekedését

- nő a szimpatikus túlsúly (az izmok ellazulnak, a légzés mélyül, az anyagcsere gyorsul, megnyugszunk)

- a bőr állapotának javítása (persze nem a napi 2x-i szolitól!!!)

- gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatása is van

- psoriasis (pikkelysömör) tünetei enyhíthetők


A szolárium naphiányos időszakokban (pl. télen) kifejezetten javasolt, hisz ilyenkor kevesebb a természetes D-vitamin képződés, a szolárium pedig megteszi ezt.


Az előzőek már leírták előttem: a szebb bőrszín több bókot eredményez, ami a lelkünknek is jót tesz, ráadásul már ha tükörbe nézünk, elégedettebbek leszünk, és megfelelő gyakoriságú használat mellett még egészségjavító hatása is van.


Remélem segítettem :)))

2012. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!