Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestés menstruáció alatt?

Hajfestés menstruáció alatt?

Figyelt kérdés
Igaz az, hogy nem szabad hajat festeni menstruáció alatt? És ha ez színezővel történik, akkor sem? Ha nem, akkor miért nem? Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 27. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

szabadni szabad, csak nam ajánlott

sokkal rosszabbul fogja meg a festék a hajad

hormonális okok miatt

2012. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj. Sokan fognak ilyen hülyeségeket írni, hogy hormonális okok miatt.


Az igazság ez: semmilyen tudományos bizonyíték nincs rá, hogy a kettő összefüggésben állna. A fodrászok csak röhögnek ezen.


Biológiailag a hajad HALOTT, a haj egyetlen élő része, mely összeköttetésben áll a szervezeteddel, az a hajhagyma. A hajhagymáknak, mivel a fejbőr alatt találhatóak nincs közük a hajfestéshez, de az igaz, hogy őket érintik a hormonális változások - ezért van az, hogy hormonális problémák miatt ki is hullhat a hajad, ugyanis a hajhullás a hajhagymákkal kezdődik.


A hajfestés azonban a haj külső rétegét érinti, amely biológiai tekintetben HALOTT, nincs összeköttetésben a hormonjaiddal, a véreddel, és egyéb misztikus kapcsolat sem áll fenn a menstruáció és a hajad között.


Ennél értelmesebb, tudományosabban megindokolt magyarázatot egyik babonás sem fog adni neked, úgyhogy innentől kezdve rajtad múlik, elhiszed-e.


U.i.: rengetegszer festettem a hajam, mikor menstruáltam, probléma nélkül.


Ha nem fogja be a hajad a festék, az egyéb probléma eredménye - túl roncsolt a hajad szerkezete, rossz oxit vagy rossz árnyalatú festéket alkalmaz a fodrász. Megesik. Láttam már fekete hajfestéket is ledobódni 1 hét alatt, és még csak nem is menstruált a csaj.


A mensizés alatt nincs hajfestés az egy ilyen nagyon buta városi legenda :)

2012. szept. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak igaza van.

Én is festettem már menstruáció alatt és semmi változást nem láttam. Van aki bemeséli magának, meg mittom én. Amikor fodrászhoz mentem, mondtam, hogy menstruálok, és hogy átrakjuk e, és azt mondta, h semmi jelentőse és a kettő nem függ össze. Ezt valaki nagyon kitalálta még annó. :)

2012. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb pont annyi az összefüggés, mint a hajfestés és a teli hold között. Semmi. A 2. kommentelő szépen leírtam, a hajad halott, semmifélre összefüggésben nem áll a hormonjaiddal.
2012. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 28. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem bizonyított, hogy van összefüggés a két dolog között. Én utoljára akkor festettem, amikor megvolt és nem történt semmi.
2012. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mitérdekeltéged válasza:
67%
Hülyeség az a válasz hogy a hormonok miatt máshogy fogja be. Egyrészt mint írták a haj halott és nincs összekötetésben a szervezeteddel másrészt ne már hogy egy hormon erősebb legyen mint a festégben található kémiai anyagok/vegyületek
2016. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!