Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kézkrémek - veszélyesek is...

Kézkrémek - veszélyesek is lehetnek?

Figyelt kérdés
Ha valaki jobban is képben van a bőrápolási termékekről, mint a marketing dumák (én sajna nem nagyon tudom kiszűrni a sorok közül a valóságot), kicsit segíthetne nekem abban a kérdésben, hogy amik ma vannak kézkrémek / egyéb bőr ápolási termékek, azokról igaz lehet-e, hogy veszélyesen megborítják a bőr normális funkcióit. Pld hogy utána már annyira ki fog száradni a bőr krémezés nélkül, hogy javarészt ez is nevezhető valamiféle függőségnek.

2012. nov. 17. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Bizony lehetséges az, amit leírtál. Ez főként annak köszönhető, hogy a mai mesterséges műkrémek valójában nem ápolják a bőrt, legalábbis nem úgy, ahogyan kellene, ugyanis ezek a cuccok nagyrészt a bőr alsóbb rétegeiből hozzák fel a nedvességet, így nyugodtan kimondhatjuk, hogy ezek a kézkrémek tulajdonképp csak a tünetek kezelésére jók.
2012. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen a legtöbb csak vegyszer , a legjobb szerintem a finomítatlan she vaj!! 100%osan természetes, de FINOMÍtATlan LEGYEN
2012. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
shea vaj
2012. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi a gaz a finomitott cuccal? Telenyomjak vacakokkal?
2012. nov. 19. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:

nem, a finomított azt jelenti hoyg olyan eljéréson megy keresztül aminek következtében már elveszítheti a hatóanyagait..pl én vettem először finomított shea vajat, teljesen fehér színű volt és illatra nagyon enyhén a disznózsírhoz hasonlított, viszont vettem egy finomítatlant és annak az illata és színe is más volt.

illatra egyébként olyan fügés datolyás de sok midnekinek nem tetszik, én kfijezetten szeretem, szóval jó a finomított is még mindig jobb mint a bolti vacak krémek csak lehet nem olyan hatékony, én pl dezodor készítésnél használok finomítottat mert ott a végén úgyis illatosítom más illóolajjal , kókuszolajnál is hasonló a szitu.A finomított telejsen szagtalan sütéshez kifejezetten jó nem lesz tőle kókuszillatú esetleg ízű a kaja. A finomítatlan meg finom kókuszillatú és szerintem abban jobban megvannaka tápanyagok (pl laurinsav)!!!

ajánlom neked a kremmania.hu oldalt , jobbra a keresőbe írd be a krém nevét és kidobja a hatóanyagait amire ha rámész az egérrel kiírja hogy mi is az és hoyg veszélyes e, ha zöld színű az összetevő akkor azzal nincs semmi gond, ráadásul vélemények is vannak a termékkel kapcsolatosan.

egyébként én az MM gold shea vajat szoktam venni a kicsit!

2012. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!