Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusok arckezelései...

Kozmetikusok arckezelései után 4 hétig utcára se bírtam menni, ez normális?

Figyelt kérdés

14-19 éves koromig jártam kozmetikushoz, anyukám elvonszolt, mert az államnál 1-2 gyulladtabb mitesszer megjelent, gondolom hormonális hatása. Semmi extra probléma nem volt a bőrömmel, csak mindig ez a pár csúnyaság. Nos, miután kijöttem a kozmetikustól, egyszerűen hányi tudtam volna magamtól minden alkalommal, csupa vörös göbök, gombóco az arcomon, felsértett területek, a hajam hajtottam az arcomba, még hazaértem a villamoson. Nos, volt olyna alkalom, hogy a kozmetikus azt mondta, túl vékony a bőröm, mint a papír??? és nem tudja az összes mitesszert kitakarítani, menjen vissza 2 hét múlva- hát hogyisne, hogy még 4 hétig szarul nézzek ki és utána kezdődik elölről??

Legalább 3 kozmetikusnál jártam, mindig ugynaaz volt az eredmény, azon gondolkodom ezek direkt rontják el az ember bőrét, ugyanis amióta magamnak kenem, ápolom az arcom, GYÖNYÖRŰ a bőröm, még mitesszert se jön ki sokszor rajta..hogy is van ez??? Elvettek az életemből 5 évet, mert leprás szörnnyé változtatták az arcom, holott erre nem lett volna szükség!!! Nem használok semmi extra dolgot, alverde termékeket leginkább, semmi drága cucc. Szeretném tudni az igazságot, direkt rontják el az ember arcát? Nem hiszem, el, hogy a folyamatos gyulladás a kezelések után normális lett volna! Köszi a segítséget.



2013. jan. 19. 00:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Az egész apró trükkje,hogy óvatosan kell minden irányból,finoman megnyomni.Utána egyből fertőtlenítő és kész is.Az orvos nem fogja kitisztítani.Én sem várom el a vendégeimtől,hogy 1 pattanással szaladjanak,de a gyulladást ki kell tisztítani.
2013. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ, én tuti nem megyek többet kozmetikushoz, mióta nem voltam, mitesszer se igazán van az arcomon, úgyhogy ez egyértelmű hiba, ha akkor elég bizonyítékot gyűjtök, tuti per lenne már belőle. Mindegy, de az orvosok szerint tényleg nem szabad bántani és gondoljunk bele, ha nyomkodok egy gyulladt részt, az még inkább gyulladtabb lesz és elmérgesedik. Velem ez történt és fiatalon még nem álltam ki a jogaimért, sajnos...nekem furcsa, hogy pont miután nem mentek kezelésre, helyreállította magát az arcbőr, először csak víz meg arctonik hatására, semmi máséra....
2013. jan. 21. 15:16
 13/13 anonim ***** válasza:

Kozmetikus vagyok, egyetértek az előttem szóló szintén kozmetikusokkal.

Először is, tényleg kevés a jó kozmetikus. Sajnos évek óta már tanfolyamokon, sőt levelezős oktatáson is el lehet sajátítani ezt a szakmát, így persze nem kapnak megfelelő tudást gyakorlatban.

A kozmetikus nem szokott minden pattanást kitisztítani, csak azt, ami már olyan stádiumban van, hogy ki lehet. Fontos a steril tű használata és a fertőtlenítés, én még viót is szoktam használni, aki összehúzza a pórusokat és fertőtlenít is.

Azt, hogy szabad-e kezelni, megmondja a szakkönyv, szóval lehet. De van olyan, amit nem lehet, ezt fel kell tudni ismerni és orvoshoz küldeni a pácienst.

Sok függ az utóápoló szereken is.

Sajnálom a rossz tapasztalataidat, viszont a pubertáskort átvészelted és nem azért nem jön ki rajtad semmi, mert te magadnak kened, hanem mert a hormonszinted nem ingadozik már.

2013. febr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!