Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen házi pakolás jó a...

Milyen házi pakolás jó a zsíros, pattanásos bőrre?

Figyelt kérdés
Vagyas típusú bőröm van, a T vonalban nagyon zsíros és pattanásos, a többi részen pedíg száraz/normál. Milyen házi praktika jó az arcbőröm kezelésére? Lehetőleg olyat mondjatok amit itthon is megtalálok. Köszii ^^

2013. ápr. 22. 19:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
bocsánat vegyeset akartam írni :)
2013. ápr. 22. 19:30
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg az élesztős pakolást. Neten találsz hozzá receptet ,hogy hogy kell csinálni.
2013. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyén hangzik,de kenjél a pattanásra fogkrémet!:D Nekem nagyon bevált!Komolyan!Este felkened az adott rész(ek)re,megvárod amíg megszárad és utána fekszel le aludni,majd reggel lemosod.
2013. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fogkrémet nem ajánlom. Amikor magamra kentem, csak részben szárította le, majd 1 hónapig sokkal vörösebb volt mint elötte.
2013. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
20:51-es vagyok.Érdekes :O,nekem még soha sem volt ezzel problémám,barátnőim is próbálták,nekik is bevált teljesen.
2013. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anna96. válasza:
100%
igen egyszer én is kentem rá pattanást és reggelre meg vörös lett megnagyobb....de megpróbálhatod.:) tesómnak meg a barátnőmnek is szépen lehozta 2 hét után.:)kinek hogy.
2013. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom :)
2013. ápr. 23. 16:32
 8/12 anonim válasza:

Ha gyulladt pattanás vagy félsz hogy begyulladt (ha kinyomtad) akkor FEHÉR szinű fogkrém de csak a pattanásra. Nekem nagyon bevált! És ez a pakolás vált be, kicsit kiszárította a bőröm (kend be utána hidratálóval) de nagyon jól tisztít (ami fontos hogy ne gyulladjanak be a pattanások):

-kávé (nem zacc, sima POR ÁLLAGBAN)(1-2 kisk)

-citromlé (1 kisk)

-natur joghurtba elkeverni (1-2 kisk)

-méz (tápláló de elhanyagolhatod)

Keverd össze úgy hogy jó legyen az állaga és 15percre hagyd magadon, vastagon kend és lemosásnál jól dörzsöld át vele az arcod.

Nekem beváltak.

(Am. 13 vagyok és nagyon pattanásos voltam és már kb. másfél éve egy gyógyszertári szert használok: Naturland Spiritus salycilatus (kb. 4-500ft 2-3-4 hétre) ÉS HIDD EL, EZ BEVÁLIK! )

Szólj ha segíthetek még! :)

2013. ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

1-2 evőkanál mézet keverj el egy kávéskanál propolisz-szal és vidd fel az egész arcodra. Ismételd egy héten többször, akár minden nap, de használj arcra való nem zsíros hidratálókrémet, főleg akkor, ha szárítja a bőröd a pakolás.

Nekem nagyon bevált, szép sima lesz tőle a bőr és ráadásul teljesen természetes. A propolisz vásárlásakor arra figyelj, hogy az alkotóknál 70% körül legyen a propolisz aránya és 30% az alkohol. Semmiképp sem fordítva, mert az kamu gagyi cucc!!

Drogériákban vagy természetes készítményeket forgalmazó üzletben, méhészektől tudod beszerezni a propoliszt.

Én először Erdélyben vettem, esküdni mernék rá, hogy ennél jobb nincs! Mikor megyünk, mindig veszünk, egy kis üveg elég sokáig elég, 3-4hónapig.

Kockázat nincs benne, max kicsit száríthatja a bőröd, de még az sem. Sok sikert! :)

2013. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ja és a propolisz sokminden másra is jó!

Használhatod hajmosáskor, hajpakolásnak, szájvíznek, megfázásra is nagyon jó egy kis kanál cukorra csöppentve 3-4 cseppet. Nagypapám rákos volt, kemoval kezelték, ami eléggé legyengítette. Neki is hoztunk Erdélyből propoliszt és szedte fél évig és meg sem látszik rajta, hogy bármi baja lett volna és ez nem csak külsőre, hanem belsőre is igaz.

Szóval nincs mit veszteni. :)

2013. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!