Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőrteleníteni szeretnék...

Szőrteleníteni szeretnék etilátorral, lidocain vagy elma krémet ajánlotok használata előtt?

Figyelt kérdés

Már tízen éve szőrtelenítek. (ált. borotvával)

Annyira érzékeny a bőröm, hogy semmi nem vált be.

A krémektől 5-6 napig pöttyös vagyok, a gyantától kipattogok-begyulladnak a tüszők 3-4 napig, az epilátorral csak aznap vagyok piros, de annyira fájdalmas, hogy órákig tart mire 1! lábszáram leszedem.


Tehát arra a döntésre jutottam, hogy epilálni fogok, melyik krémet használjam?



2014. ápr. 28. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vizsgáltasd ki magad! Nem normális, hogy valakinek ennyire alacsonyan legyen a fájdalomküszöbe!
2014. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem a fájdalomküszöböm alacsony, hanem a bőröm érzékenysége.

Voltam házi orvoshoz, annyit válaszolt túl érzékeny a bőröm ha nem megy borotváljam továbbra is és ne erőltessem... (már unom, hogy lassan naponta 2 naponta borotválkoznom kell)

2014. ápr. 28. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Azt írtad, hogy annyira fáj, hogy órákig tart. Nem a bőrérzékenység tehet a fájdalomról. Az csak az utólagos bőrpírért, gyulladásért...stb.-ért felel.


De egyébként mindegy is, mert bármilyen trutymóval a lábadon úgyse lehet epilálni. Ahhoz száraz, sima, krémtelen láb kell.

Ugyan léteznek vízálló epilátorok is, amelyeket akár víz alatti epilálásra ajánlanak, de valójában sokkal szarabb úgy, mert a vizes szőr kihúzása kellemetlenebb.

2014. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz, van benne valami, nem vagyok orvos nem tudom az okát, csak azt írom, amit nekem a dokim mondott..De mivel már szültem, a fülbevalóimat és köldök piercingem is magamnak szúrtam, így nem hinném, hogy ez a probléma, de nem tudom, a háziorvosom mondta, hogy túl érzékeny bőröm van. Az egész érhálózatom kivehető szinte...Bocsi, de a kérdésem még adott, mert a borotvától szemölcsösödöm, és már unom az állandó kapkodást. Továbbá pm-es vagyok, így a szőrnövekedésem is hol gyorsabb hol lassabb.


Tudom, hogy nem szabad előtte krémezni, de úgy csinálnám, hogy felkenném, majd ha jelentkezik a hatás szárazra törölném+hintőpor.


Tehát a kérdésem: Melyik krémet ajánljátok?

2014. ápr. 28. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semelyiket.Utána kell rá nyugtató krém ami,ha aloe pillanatok alatt megnyugszik a bőr.
2014. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Krémes, hintőporos lábat nem lehet epilálni, elcsúszik rajta, nem szedi ki a szőrt, és az epilátor is elromolhat tőle, ha meg lemosod a krémet semmi hatása nem lesz.


Az 1. epilálás fáj mint a fene, elismerem mivel nekem is extra érzékeny, vékony bőröm van.

De utána már csak a kinövő szálakat kell epilálni kb hetente, ami nem tart 5-10 percnél tovább, és nem is igazán fájdalmas hiszen nem egyszerre tép 20 szőrt a gép, csak 1-2 szálat itt-ott.

Persze csak jófajta epilátorral, felpuhított bőrrel párosítva érvényes ez.

Én végigsírtam az első epilálásomat, vicces volt, de ki lehetett azt is bírni. A többi meg semmiség ahhoz képest. Jegelheted vagy masszírozhatod is a bőrödet ilyen görgős bigyókkal epilálás közbe, attól is jobb valamivel.


Egyébként meg ilyen érzékeny bőrre való még a cukorpaszta, attól semmi baja nem lesz a bőrödnek, és kevésbé fáj mint a sima gyanta, vagy epilátor. Próbáltad már?

2014. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a választ.

Nem tudom de piszkosul fáj, és nagyon megroncsolja a bôröm. Volt olyan, hogy kigyantázta a lábam a kozmetikus és elképedt, mert apró pöttyökben vérzett , mint a tûszúrás (a kitépett szôrszálak helye) gondolom ebben szerepet játszik, hogy 11-12 éve borotvát használok.


Azt hogy az érzéstelenìtô nem használ ha letörlöm nem tudtam, azt gondoltam 5-6 percig még tart a hatás.


A cukorpasztáról még nem hallottam, próbáltad már? Még ezt kipróbálnám.

2014. ápr. 29. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!