Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha problémás, pattanásos VOLT...

Ha problémás, pattanásos VOLT a bőröd, nem csak arcon, hanem váll, hát, fenék, mi hozta rendbe? Fog. Gátló nem opció nekem.

Figyelt kérdés
Köszi!
2014. máj. 23. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász. adott gyógyszert + 2 krémet azt használtam 1 hónapig,nagyon lecsökkent a pattanások száma,most szoliba járok néha az is segít igy az minimális darab is eltűnt ami a gyógyszer után maradt:)
2014. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen lényegtelen, másnál mi vált be, az orvos úgyis téged kezel. Ha ennyire kiterjedt, akkor annak belső oka van minden bizonnyal. Lehet az egészségtelen életmód, testen a műszálas ruhák. Vagy nagyon csúnya fertőzés, akkor antibiotikum segíthet - ilyen esetben inkább belsőleg. Ha gyulladás van a szervezetben, akkor góckutatást kell csinálni, és azt kezelni. Ez általában fogászati, fül-orr-gégészeti, vagy nőgyógyászati probléma szokott lenni, de még van néhány lehetőség. Érdemes allergiavizsgálatot is csinálni, ételek, poratka, állatszőr, kozmetikum, mosószer, stb. Lehet hormonális oka is - ha nem szedhetsz fogamzásgátlót, akkor ebben az esetben eléggé meg vagy lőve sajnos, de azt az adott esetben tudja megmondani a doki, hogy milyen módon kezelhető esetleg. Ha megvan az ok, lehet elég ennyi is, ha nem oldja meg, akkor vannak rá krémek, végső esetben sotret - viszont hormonális okokon az sem segít, csak a kezelés alatt, ráadásul fogamzóképes nőknek fel sem írják fogamzásgátló nélkül.

(de hogy konkrétan a kérdésre is válaszoljak: az arcom nem tökéletes, de az öregedés és a differin viszonylag bevált, inkább csak mitesszereim vannak. A hátam nagyon szép volt, amíg fogamzásgátlót szedtem, sajnos az vissza is jött, ahogy abbahagytam, bár nyáron, amikor fél napokat a medencében döglök, a klóros víz is segít picit, mert leszárítja. :D)

2014. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igen, ez utalhat belső gondra. Arctérképen nézd meg, hogy melyik szervre utal, és igyál rá gyógyteát. Én se hittem volna, hogy ez fog segíteni, de nagyon gyorsan lement a gyulladás az arcomról. És a másik, hogy ne csak az arcról beszéljek: a gyógyszappan. Én ezzel fürdök augusztus óta, és sokkal kevesebb pattanásom van, az arcomon meg szinte semmi, pedig rettentő csúnya volt még egy éve nyáron.
2014. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sotret.
2014. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is bőrgyógyász adott Sotretet.
2014. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!