Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon töredezett, és szálkás...

Nagyon töredezett, és szálkás a hajam, mivel ápoljam?

Figyelt kérdés
Természetes szőke a hajam, és olvastam a netten, hogy különleges ápolást igényel. De hogy milyet, azt sehol nem tudtam meg. Derekamig ér, és mint ahogy mondtam szálkás, töredezett, és száraz is. Ápolni eddig, nem nagyon ápoltam, de most, ahogy egyre ritkább, el kellene kezdjem valahol, de ötletem sincs, hogy hol. Ricinus olajat vettem, úgy döntöttem, hogy a nyári szünetben kezdem el ápolni vele a hajamat. Sokat vasalom is, és van mikor hajszárítóval szárítom a hajamat. Vasalni is csak azért vasalom, mert reggelente mikor fel kelek olyan a hajam mint egy meg vadult oroszlánnak. Ha nem lenne borzasztó a kinézete nem vasalnám. Ha nem vasalom, vagy copfban, vagy kontyban szoktam hordani, amit ugye egy idő után meg unok, és Újból jön a vasaló. Amúgy meg sem göndör, sem sima, hanem e kettő között van a hajam, szóval elég szar... Mivel kellene ápoljam hogy jobb legyen, vagy hogy ne vasaljam minden nap? Ti használtok valamit? Van még olyan, akinek ilyen oroszlán fajta haja van reggelente, és mosás után, vagy csak én büszkélkedhetek ezzel?

2014. máj. 27. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Kókuszolaj.
2014. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezd az ollóval, azután jöhetnek az olajok, balzsamok, Kerüld a vasalást és ha lehet a hajszárítót - főleg nyáron -lehetőleg kerüld stresszt és táplálkozz változatosan - természetes vitaminok -
2014. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy tojást verj fel habosra es keverj nele egy evőkanal mézet! Tedd a hajadra (ha neked hosszu van lehet hogy duplán kene csinalnod) es hagyd rajta 10-15 percig, majd most de és samponnal is most meg a hajad! ÉN a shauma fito koffeines sampont hasnalom es nagyon szep puha a hajam. Ha pedig megszáritom akkor szoktam ráfújni hővédő sprayt (nekem shauma got to be-s van es hasznal)
2014. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hajamat le vágattam. Végeire Oliva olajat szoktam tenni. És veszek ricinusolajat amivel majd ápolni fogom. Ha vasalom használok haj védő sprayt, de próbálom hanyagolni a vasalást. Szóval remélem valamit csak segítenek rajta. Utolsónak meg köszönöm hogy le irtad te mit használsz, ki fogom próbálni :)
2014. jún. 10. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!