Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok! Mi az előnye/hátránya,...

Lányok! Mi az előnye/hátránya, ha vállig vagy annál rövidebb hajatok van?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy megbántátok-e, hogy levágattátok a hajatokat, és hogy mik az előnye, illetve a hátrányai. Ha küldenétek valamiféle kiindulópontot, hogy milyen hosszú azt is nagyon megköszönném :)

2014. okt. 3. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt mindenféle mert többször vágattam le majd növesztettem vissza. Tüsitől hátközépig érő, mindegyik többször is (igen, öreg vagyok) :).


A rövid nagyon hamar megszárad, viszont gyakrabban kell mosni. Hacsak nem tüsi, akkor könnyű elfeküdni, tuti nem úgy áll ahogy kéne neki, stb. Ha legalább a füled tetejéig ér, akkor már kicsit jobb a helyzet. Gyakrabban kell vágatni, mert ha kinövi a formáját rémesen tud kinézni. Ennyivel több lehetőséget kap a fodrász hogy elrontsa a vágást... Könnyebb festeni, ha valami szörnyűség történik vele nem akkora tragédia ha vágni kell belőle mint egy évekig növesztett hajnál. Kevesebb a lehetőség frizurát csinálni (elsősorban egész rövid haj esetében persze) elegánsabb alkalmakra. Sporthoz nem tudod összefogni (vállig érőt már össze lehet).

2014. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pixie hajat vágattam magamnak, most növesztem le.

Előnye, hogy gyorsan szárad, gyorsan formázható, kb öt perc a mosás-formázás-szárítás együtt. Viszont gyakrabban kell megmosni, ha nem úgy áll, ahogy kéne, az nagyon feltűnő, és ha már egy centit is nőtt, kb. igénytelennek hat.


Most növesztem le, a fülem közepéig ér. Sehogy sem áll, kunkorodik ezerfele, nagy bajban lennék, ha most valami nagyon elegáns eseményre kéne mennem.

Türelemjáték ez a hajnövesztés ilyen rövidről, mert csomó ideig el kell viselned, hogy a hajad nem úgy áll, ahogy neked jó lenne.


Viszont.

Tele lehet rakni minden bizbasszal! Hajpántok, ráfok, virágok, vagy ha a hajamba nem szeretnék rakni semmit, akkor egy hosszú hajjal kevésbé hangsúlyos fülbevaló rövidnél még lehet egész hangsúlyos.


Ekkorára vagy talán ennél rövidebbre vágattam: [fazon kissé más volt, én jobban szerettem rendezetten hordani]


[link]


Most kb. ilyen hosszúságú:


[link]


Persze nem áll ilyen jól. :D

2014. okt. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Többször volt már derékig érő és állig érő is, persze közben a többi hosszon is túlestem :) Szóval tapasztalatom van a témában elég sok.


Előnye: gyorsabb megmosni és megszárítani és ennyi.....

Hátránya: szerintem nem olyan szép mint a hosszú haj, nem tudom olyan változatosan hordani mint a hosszút (kontyok, fonatok, hullám, göndörség), nem annyira mutatós, gyakrabban kellett mosnom, mert rövid hajon feltűnő, ha zsírosodik , ezzel ellentétben a hosszú hajnál kevésbé eltűnő.

2014. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 8. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!