Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen valami...

Pattanások ellen valami természetest? (tapasztaltak írjanak)

Figyelt kérdés

1-2 éve kezdte a pattanás benőni az egész arcomat (13/l) és apum mindenképp kenőcsöket és egyéb hülyeségeket tesz elém. Valami természetesebbel nem lehetne? (csakmert nem győzzük nyomkodni már egyesével)

Milyen megoldás van, ami lehetőleg nem fájdalmas, és nem néznének hülyének miatta?


(valaki mondta, hogy nála hatott a méz arcpakolás, de valószínű nem engednék nekem a szüleim.)


2014. okt. 13. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Svéd csepp. Gyógynövényekből készült.
2014. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egészséges étrend, napi 2 csésze rooibos tea és a manuka mézre érdemes lenne rábeszélned a szüleid, mert csodákra képes pakolásként és fogyasztva is.
2014. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is a legrosszabb, amit tehetsz, hogy elkezded nyomkodni.

Ezt hagyd a kozmetikusra ugyanis ő nem szimplán kinyomja hanem fertőtleníti és puhítja a bőrt majd finoman széthúzza és utána nyomja szóval ennek is meg van a technikája. Ráadásul utána mindenféle cuccal összehúzza a pórusokat.


Ha otthon nyomkodod akkor megvan rá az esély, hogy néhány év múlva a nem szakszerűen kinyomkodott és utókezelt pattanás helyén méretes kráterek fognak csúfondároskodni.

Én is így jártam és engem is figyelmeztettek eleget.


De, hogy a kérdésre válaszoljak: a pattanás és társai elég kemény ellenfelek.

Tombolnak a hormonjaid ezzel egy pár évig együtt kell élned.

Sokat segít a zsírszegény táplálkozás, a szabad levegő, lehetőleg ne sminkelj mert a kencék is zsírosítják a bőrt és nem hagyják levegőzni.


Másrészt talán próbáld ki a Mannaszappan termékeit.

Abszolút természetes magyar gyógynövényes szappanok pl. kimondottan a pattanásos bőrre. Sokan dicsérik.


Ilyen az alginites bőrregeneráló szappan, ében arctisztító szappan.

[link]


Nem olcsó de helyettesítik a sok katyvaszt, amit összevásárolsz és a végén ugyanannyiban jössz ki.

Sajna csak webáruházuk van tehát csak rendelni lehet úgyhogy olvasd el alaposan a leírásukat.

Főleg a fekete színű ében szappant dicsérik sokan.


A zsíros bőrre még jó az agyagos maszk is de ne felejts el utána hidratálni. Akármilyen hihetetlen de a zsíros bőrnek is szüksége van hidratálásra.

Egy szárító pakolás után a szervezet elkezdi ismét zsírosítani a bőrt, hogy megvédje a kiszáradástól. Minél jobban szárít az ember annál zsírosabb lesz a bőre a haja.

Tehát maszk után valami könnyű, zselés, könnyen felszívódó, oxigénes, nagy nedvesség tartalmú krémet válassz.

Az Oriflame-nek nagyon jó krémjei vannak erre is.

2014. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nagyon jó dolgokat irt le az elöző kommentelő, csak épp a végén rontotta el ay Oriflames dologgal, hát én azt nem ajánlanám, inkább csak természetes dolgokat használj bio cuccokat, mert a masok tele vannak szintetikus anyagokkal, ami nem jó.


Semmiképp ne nyomkodd, ha mégis akkor menj el kozmetikushoz, mert tényleg megmarad a helye, nekem is megmaradtak eleg csúnyán és azok hidd el nem tűnnek el.


Kerüld ay olajos dolgokat, magokat, csokit.

Tisztisd reggel is és este is az arcod, utána hidratáld az nagyon fontos.

Igyál sok vizet.

2015. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!