Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért fontosabb a nőknek a...

Miért fontosabb a nőknek a smink, haj, mint a testük, bőrük állapota?

Figyelt kérdés

Ez nem igénytelenség? Mikor a pattanásokat, bőrhibákat lefedik ahelyett hogy megszüntetnék végleg. Vagy épp el vannak hízva, de nem sportolni, tornázni járnak, hanem fodrászhoz, műkörmöshöz, stb.

Nyáron a strandokon rémes látvány volt, hogy kb a nők 90%-a el van hízva, vagy löttyedt, nem szép a teste. Hogyhogy ez nem zavarja őket, de az már a világ vége ha karikás a szemük alja??


2014. dec. 11. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Mondhatni, semmi közöd hozzá. Nem neked akarnak tetszeni, strandolni meg mindenkinek van joga. Ha nem bírod elviselni, legközelebb inkább maradj otthon. Nekik nyilván más a fontosabb, mint neked.
2014. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom mert lefogyni hosszadalmas és sok fáradtságot igényel, sminkelni meg könnyű. A pattanásokat meg nem lehet csak úgy eltüntetni :) Én amúgy lány vagyok, és a bőrömre, alakomra is igyekszem figyelni, de persze nem mániákusan.
2014. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

a kövér, löttyedt résszel egyetértek. hiába szolizzák magukat szét meg kenik a testükre a mindenféle speckó krémeket, ha arra nincs igényük, hogy nő létükre ne egy mázsát nyomjanak. ahogy az előző is mondta, ezen egyszerűbbek, mint pl. lefogyni.

viszont a pattanásokat, bőrhibákat nem olyan könnyű eltüntetni (oké, lefogyni sem az). nekem nem túl szép a bőröm sajnos, pedig nagyon vigyázok rá, egyáltalán nem érzem magam igénytelennek ilyen szempontból (se). sok barátnőm úgy dől le este az ágyba, hogy le se mossa rendesen a sminkjét meg ilyesmik és mégis szebb a bőrük, mint az enyém, aki mindenre odafigyelek. ez genetika sajnos. javítani lehet rajta, de soha nem lesz olyan, mint annak, aki alapból bababőrrel született. és igen, rásminkelek, mert úgy jobban néz ki. sajnálom, ha valakinek ez nem tetszik, remélem egyszer őt is megveri az élet a csúnya bőrrel, amin nagyon nehéz változtatni.

2014. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem is kell semmi nagy erőfeszítés egy jó testhez. Csak rendszeres sport, torna, ami nem nagy dolog. A strandhoz visszatérve, nyilván nem nekem kell tetszeniük, de én hánynék magamtól ha olyan elhanyagolt testtel kéne emberek előtt mutatkoznom mint amiket ott láttam. Ja és persze a szemfesték, alapozó ott volt azért rajtuk... elkenődve.

Oké, ő dolguk, de évről évre egyre több az ilyen, ami azért elég gáz, észhez kéne térniük a csajoknak.

2014. dec. 11. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:

A sportolás jó kérdés. De amúgy a válasz gyakran egyszerű. Nincs idő rá. A legtöbb munkáltató nem támogatja a munkavállalók sportolását. Aki benn ül 6ig a munkahelyén, és otthon még főznie kell a 3 gyerekre, mikor menjen sportolni. Persze h délben kéne, a munkahelyi konditeremben, mint egyes nyugati országokban, de ez nálunk még nem honosodott meg. Mert akkor nem lehetne napi 10 órában robotoltatni az embereket, drága, és az államnak is érdeke, hogy a multiknak is érdeke, hogy az embrek ne legyenek egészségesek, mert több gyógyszer fogy.

Hogy miért nem zavarja őket? Na azt nemtom. Lehetnének igényesebbek.


Viszont a másik rész hülyeség. A bőrhibákat, pattanásokat nem mindig lehet végleg eltüntetni. Van h valaki jár kozmetikushoz, de ha mégis kijön 1-2, akkor nem tud mit csinálni, alapozózza magát. Az meg már más kérdés, hogy apró bőrhibái, karikás szeme a legtöbb felnőtt nőnek gyakran előfordul, ezt segít a smink kijavítani.


Fodrászhoz, meg műkörmöshöz azért járnak mert azt mindneki látja nap mint nap, a testüket viszont csak nyáron 1 hétig a strandon.


Egyébként meg ne általánosíts, a 90% az nagyon durva túlzás, biztos vmi puttó helyen volt az, 30 év alatt szinte csak jó testű nők vannak a strandon. Az más kérdés, hogy akinek gyereke van, az egyből elhanyagolja magát, és egy trampli lesz, de ők amúgy mindenben igénytelenek - és belőlük van több a strandokon is

2014. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem elsősorban az egészségem fontos, mert abból egy van és vigyázni kell rá.

Évekkel ezelőtt életmódot váltottam pont azért, mert tunya voltam. Nem voltam elhízva, csak összezabáltam mindent, ami utána kiült az arcomra ragyák és zsíros bőr formájában (amire utáne persze használtam az agyonreklámozott szarokat, amik semmit nem érnek), folyton fájt a hasam, a fejem, nem mozogtam semmit. Aztán erre ráuntam és váltottam.

12 óra meló mellett is van időm tornázni. A fegyencedzést csinálom, ami kb. napi negyed órát vesz igénybe. Szálkás, izmos, feszes lettem tőle. Csak fel kell kelni 20 perccel előbb.

Elhagytam a szemét kajákat, itókákat, megszűntek a hasfájásaim, eltűntek a ragyáim. Meg persze kihajítottam a mesterséges kozmetikumokat, arctisztítókat, tonikokat meg egyéb baromságokat, amik többet ártanak, mint használnak. Természetes alapanyagú tusfürdőre, szappanra, krémre váltottam és érdekes módon, már nem tocsog az arcbőröm egy óra után a zsírban.

Hajamat, körmömet nem festem. Amikor festettem, a körmöm folyamatosan tört, a hajam fele meg kihullott.

Az egyetlen sminktermékem egy korrektor, mert genetikailag karikás a szemem (Aputól örököltem).

2014. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért csak a csajoknak? A férfiak közt is van rengeteg elhízott, és a 80 százalékuk leszarja hogy mit vesz fel (amit épp talál, jobb esetben amit az asszony a kezébe nyom). Ez se jobb.
2014. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem fontosabb, alig használok sminket, inkább arra figyelek, hogy tiszta és ápolt legyek, a bőröm pedig ne a krémektől hanem a folyadéktól és a vitaminoktól legyen szép és egészséges.
2014. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A számból vetted ki a szót :D mindenben egyetértek veled. Néha engem is megdöbbent az emberek tudatlansága és igénytelensége. Inkább megveszik a tablettákat meg "fogyóznak" 2 hétig és azt hiszik h ettől majd egész évbe jól fognak kinézni. Ehhez nyilván kevesebb erőfeszítés kell mint az egészséges kaják mindennapi főzögetéséhez és a mozgáshoz. Az pedig nem kifogás h vkinek nincs ideje. Apukám mindig azt mondja h arra van időd amire akarod h legyen. :) már kb 30 éve dolgozik fizikai munkásként, van mikor éjszakás, szóval tudja mit beszél. Valahogy neki is jut ideje sportra, mondjuk nem minden nap, de heti 3x-4x elmegy futni/sétálni.

A bőrproblémákhoz annyit fűznék hozzá, h nekem is vegyes (félig zsíros félig száraz) bőröm van. A szemét kaják elhagyása és a természetes összetevőjű cuccok sokat segítettek, de azért néha kijön egy-egy pattanás. Mondjuk ha nincs kedvem sminkelni én ilyenkor se használok alapozót/korrektort.

2014. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan nőt aki 90 kg fölött van,de egy miteszer már zavarja vagy,ha nem festheti a haját havonta.Valóban nehezebb lefogyni,de lusták sok esetben nem pénz kérdése.
2014. dec. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!