Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egész pontosan gyantával hogy...

Egész pontosan gyantával hogy kell szőrteleníteni? (Részleteklent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és 14 éves korom óta szőrtelenítem a lában borotvával,de egész egyszerűen elegem lett hogy max.2napig tart és utána ha végigsimítom visszafelé a lábam érzem hogy nől vissza és egyre erősödig is a szőrnek a mennyisége és vastagsága is!Most eldöntöttem,hogy nyáron már gyantázni fogom a lábam és főképp az érdekelne hogy ezt hogy kell használni?És esetleg márkák ahonnan érdemes olyan csíkot is meg magát a gyantát is megvenn?

Előre is köszönöm



2015. ápr. 3. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A dobozukon van útmutató.
2015. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A márka nem lényeges, sima, nevesincs gyanta ugyanúgy leszedi a szőrt, mint a drága társai. Ajánlom a meleggyantát, a hideg csíkok pont semmire nem jók.

Rossmannban lehet kapni olyat, ami szettben van, egy tégely gyanta és 20 lehúzócsík 900 Ft. Magát a gyantát lehet kapni külön is, csíkok nélkül.

A szőrnek legalább fél centi hosszúnak kell lennie, mert rövidebben nem tépi ki a gyanta, nem tud benne rendesen megkapaszkodni a szőrszál.

A gyantát felmelegíted forró vízbe áztatva, gyantamelegítőt használva, vagy megmikrózva. Ha mikrózod, ne melegítsd olyan folyósra, mintha víz lenne, mert akkor megégeted magad!

Ha megmelegítetted, akkor szőrnövekedéssel megeggyező irányban felkened a gyantát, rásimítod a lehúzócsíkot és egy gyors mozdulattal, szőrnövekedéssel ELLENTÉTES irányba letéped. Fontos, hogy gyorsan tépd le, mert ha lassan húzod, az nagyon fáj és nem szed le semmit.

Ha végeztél, akkor balaolajos/sima étolajos vattával dörzsöld át a gyantázott felületet, így leszeded a bőrödön ragadt kis gyantamaradványokat. Végül akár papírtörlővel töröld le magadról az olajat.

Ne ilyedj meg, a szőrszálak helyén kis piros pöttyök maradnak, de ezek egy nap alatt eltűnnek, ezek azért jönnek elő, mert onnan tépted ki a szőröket.

Ha gyantázol, rednszeresen le kell radíroznod a bőrödet, majd utána hidratálni, hogy a kinövő szőrszál rendesen át tudja törni a bőrfelületet. Én úgy csinálom, hogy hetente kétszer zuhanyzás közben habkővel FINOMAN körkörös mozdulatokkal átdörzsölöm a lábamat.


Kb. ennyi.

2015. ápr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. ápr. 3. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyantával az a gond hogy kell hozzá az a fél centi szőr, az nagyon minimum, inkább több. Na most nyáron ehhez 1-2 hétig szőrösen kell mászkálni... szerintem nem nyerő dolog.

Akkor már inkább használj epilátort, az kiszedi a legapróbb szőröket is, gyakrabban kell használni, 3-4 naponta, de nem lesz tüsis lábad mint a borotva esetében.

2015. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!