Miert hullik a hajam?

Figyelt kérdés
Masfel eve tortent ,hogy nagyon szaraz vot a fejborom mar idegesitett nagyon tanacsra bekentem testapoloval 2 szer nagyon vastagon.Ra 1-2 hetre eszrevettem ,hogy tapintasra gyengebb a hajam de csak a fejem bobjan/tetejen.Azota hullik a hajam voltam mar borgyogyasznal a sampon amit felirt nem jo voltam termeszetgyogyasznal semmit nem ert.Olvastam utana es lehet megvaltozott a fejborom ph ja es es egy bizonyo gomba elszaporodik a fejboron es helytelen faggyumirigy termesles kovetkezteben elszaporodik.Van hogy viszket eg a fejborom van ,hogy semmi baja. ha megmosom olyan szinten korpas lesz a fejborom 3 4 napig ,hogy nem sziesen megyek a boltba sem be.Ez mi lehet ?

2016. febr. 21. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha korpás, akkor az gomba. Ki kell kezelni Nizoral samponnal, vagy van másik gomba elleni sampon is, ha ez nem használ Malaseb a neve. Ezt itthon nem fogod megkapni.
2016. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lehet seborrhea... ezt és a fejtetői hajgyengülést/hajritkulást is a férfi hormonok hatása okozhatja. A seborrhea túlzott faggyútermelést jelent, és okozhat viszketést égést, korpásodást (mert valóban ebben a környezetben jobban szaporodnak a gombák bacik stb.). Van hogy még száraznak is tűnhet a fejbőr, pedig épp ellenkezőleg, a zsírosodás okozza. Sajnos véglegesen elmulasztani nem lehet. Ezeket onnan tudom, hogy nekem is van. Baromi erős gyógyszert szedek rá, ezt másnak nem ajánlom, nekem viszont nekem nagyon durvák voltak a tüneteim. (Genetikai betegség "szövődménye" nálam)

24/L

2016. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és soha ne tegyél rá testápolót, nem tudom ki ajánlotta ezt a csodálatos ötletet... Nizoral + kénes sampon tenyérben elkeverve jó rá.
2016. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fodrasz ajanlotta. De mar megbantam ,mindegy. Epp tegnap is voltam nala hiaba mondtam neki, azt mondta attol biztos nem lehet. De en tisztaban vagyok vele, hogy miutan bekentem a fejborom ra 1-2 hettel mar gyengeebbeknek ereztem a hajam. Ezert 16. An megyek hajdiagnosztikai vizsgalatra. Koszi a valaszokat.
2016. febr. 24. 07:41
 5/6 anonim ***** válasza:
szia. nekem is volt hogy viszketett a fejem. mondták hogy vízhiányos. utána korpás lett. már mindent kipróbálta én is voltam természetgyógyásznál is. semmi nem volt jó. nyáron a fodrászom ajánlotta a Sentireet. azóta rendben vagyok
2016. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi kiprobalom en is
2016. márc. 18. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!