Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal, hogy a...

Mit tegyek a hajammal, hogy a jegesszőke hajamból intenzív vörös legyen?

Figyelt kérdés

Évek óta szőkítve van az eredetileg gesztenyebarna hajam, pár hónapja viszont egyáltalán nem festettem, mert meguntam és pirosas hajat szeretnék. A lenőtt részt valószínűleg befogná, de a legvége jegesszőke, középen pedig enyhén rezes.


Árnyalatra olyan hajat szeretnék, mint a Syoss Oleo 5-92 ragyogó vörös.


Ha nem akarok rögtön ekkorát váltani, lehet úgy, hogy befestem most olyannal a hajam, majd egy hónap múlva megint, és akkor idővel elég pigment lesz benne, hogy teljesen befogja élénk vörösre, anélkül, hogy 2 mosás után ledobná? Csak azért, mert egyszer kipróbáltam ugyanebben a meleg rézvöröst, az sötét narancsot csinált a hajamból, és bár kopott, de egy hónap múlva még mindig természetes vörös színe volt. Ha ráfestettem volna akkor mégegyszer, tartósabb maradt volna?


Vagy mindenképp vegyek hozzá pigmentálót kellékesnél, és a fodrásszal csináltassam legalább azt a részét meg? De ebböl melyik a legjobb és árban mennyi, ha olyan mellkasig érő hajra kell?



2016. márc. 2. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A vöröset ígyis-úgyis le fogja dobni a hajad jórészt. Minden vörös festék ilyen.
2016. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy... ha simán befested, akkor a lenőtt rész egész más szín lesz mint a többi... 3 különböző árnyalattal kell festeni a hajad ahhoz, hogy egyszínű legyen, de ha nem értesz hozzá ez lehetetlen otthon, a színeket keverni kell a hajadhoz és elő is kell pigmentálni a hajad szőkített részét, hogy ne kopjon ki a festék belőle. Ehhez egy gyakorlott, hozzáértő fodrász kell. Még közülük sem ért mindegyik ehhez. Mesterfodrászt keress szerintem. Te ne vegyél semmilyen festéket, hiszen azt sem tudod milyen kell, a fodrász tudja majd ha látja a hajad.
2016. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyszer volt, hogy fodrásszal pigmentálás nélkül csináltattam meg, de csak bolti, nem tartós festékkel, pusztán a szín kipróbálásaként, akkor a pár centi lenőtt gesztenyebarna és a többi jeges szőkére világosított hajamat egyforma színűre befogta.

Utána később otthon én is befestettem egy bolti tartós, sötét narancsra, de azt is sikerült egyszínűre, csak hamar lekopott, mert az intenzív sötét narancsból egy hónap múlva már csak természetes vörös maradt. De ha azt még egyszer befestettem volna, gondolom, jobban megtartotta volna, mert már került bele némi pigment, de valamiért mégis visszaszőkíttettem. De ennek már bő két éve.


Azt viszont ahogy észrevettem, nálam szőkítésnél is a töve mindig sötétebb marad, mint máshol, hiába lett úgy festve, hogy először az egész ki lett világosítva egyszínűre, utána meg 2-3 havonta csak a töve. Az valahogy mindig kicsit narancsosabb árnyalatú maradt.


Másfél éve voltam emiatt fodrásznál, rákérdeztem, de azt mondta, hogy a pigmentálás is roncsolja, és az alját, ami már annyira fehéres, azt valószínűleg egy ilyen úgy tönkretenné, hogy vágni kéne az alsó pár centit. Na most ezért vagyok úgy vele, hogy akkor inkább a lenövést kicsit szőkítem, a közepét kicsit visszapigmentálom, a legalját meg inkább levágatom.


De köszönöm a tanácsot, elmegyek több helyre is megkérdezni, hogy mit lehetne vele bűvészkedni, hogy egységes színe legyen. Csak valószínűleg a lenövést is mindig szőkíteni kell majd festés előtt, hogy az megint olyan legyen. Szőkét valahogy egyszerűbb volt belőle csinálni.

2016. márc. 3. 03:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!