Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Barna, vékony szálú hajamat...

Barna, vékony szálú hajamat szőkére szeretném szívatni. Milyen fokú károsodásra számíthatok?

Figyelt kérdés

A hajam a maximális törődés ellenére is kissé sérült, és nagyon vékony szálú. Nagyon lassan nő, már 2 éve növesztem és türelmesen várom, hogy elérje a kívánt hosszt, de minden igyekezet ellenére rettenetesen lassan nő.

A barátom kérésére viszont kipróbálnám a szőke hajat. Főleg olyanoktól szeretnék tanácsot kérni, akiknek szintén az enyémhez hasonló minőségű a hajuk és így vállalták be a leszívatást. Van esély rá, hogy így is meg tudom növeszteni? Mennyire fogja károsítani a hajamat a leszívás? Ombre stílusban gondolkodom főként. Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 19. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A hajam fél évvel ezelőtti állapota hasonló a tiedhez. Sose volt sok hajam, mindig kitaláltam valami újat, amivel kínoztam, de nem lett semmi maradandó baja a hajamnak, pedig volt kék, rózsaszín, felnyírva, fehér, minden. A legutóbbi frizurámban a frufrum közepén egy szőke, már-már fehér tincs volt, amihez a sötétbarna hajamat egy órán át kellett szőkíteni. Eleinte nem vettem észre rajta semmit, de egy idő után borzasztóan eltöredezett és nem lehetett vele semmit kezdeni, állt egyenesen (a frufrum, el tudod képzeni? :D) nekem meg elegem lett és visszafestettem barnára. Kb. három hónap és számos újrafestés után még mindig dobja le magáról a festéket.


Az ombrével kapcsolatban annyi tapasztalatom van, hogy a hajvég sokkal gyengébb, élettelenebb, így nagyobb eséllyel károsodik. És nem túl szép látvány egy száraz, töredezett ombre.



A szőke hajat nagyon nehéz megnöveszteni, eddig mindenki, akit az iskolában vagy a baráti körömben szőke hajjal láttam, pár hónapra rá egy csinos, rövid frizurával feszített.


Még annyit, hogy a barátod kedvéért ne változtass magadon, csak akkor, ha neked is tetszene.

2016. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vékony szálú hajat alapból nem érdemes szőkíteni mert tönkreteszi még ha egészséges is. Persze vannak már erre megoldások, olaplex használatával kevésbé károsodik a haj, de az kissé drága. Ha növeszteni akarod a hajad akkor ne károsítsd hanem ápold. Ha letöredezik sose lesz hosszabb.
2016. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!