Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mégis mitől törik a hajam?!...

Mégis mitől törik a hajam?! Igazán nem tudom mit csináljak vele. :/

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy növesztem a hajam. Sőt, igazából mindig is hosszú hajat szerettem volna...és egyeneset. Ezért mindig vasaltam. Persze totál tönkrement.. Ezt megelégeltem, és így 4 évvel ezelőtt levágattam. Kb. fülig érőre. És ezután nem nyúltam a hajvasalóhoz, csak ritkán. És örültem neki mert a hajam nagyon egészséges volt, és úgy nőtt mint a gomba. Egy darabig...Mert aztán eltelt vagy 2 év, és észrevettem hogy már megint törött...(addig nem mentem fodrászhoz) úgyhogy elmentem, vágtak a végéből, eltelt 1 év megint mentem, megint vágtak..és most most januárban voltam utoljára fodrásznál, ahol elég sokat vágott belőle, de úgy láttam akkor is maradt még töredezett vég, mert főként a végéből vágott, de nekem meg ilyen mindenhol lépcsős most a hajam, és a többi rész megmaradt törve... :/

ÉS nem tudom mit csináljak mert úgy érzem hiába növesztem, azt aztán mindig le kell vágni, és nem jutok előre. Most megint kezd leérni a mellem közepéig (ennél tovább sosem jutottam), most megint vágassam le? :/


Egyébként ápolom a hajam. Figyelek hogyan mosok hajat, nem dörzsölöm a törülközővel, igyekszem csak a fejbőrömet megszárítani, vasaló kilőve, használok balzsamot, hajolajat a végekre, ricinus és kókuszolajas pakolást... Mit kellene még tennem? És most mi tévő legyek? Vágjam l a hajam megint a mellem fölé? :S


Nektek hogy sikerült megnöveszteni a hajatokat? Ti nem küzdötök ezzel a "lassabban nő mint ahogy vágni kéne" problémával?



2016. jún. 7. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
mondjuk nem évente kell egyszer vágni, hanem 3 havonta pár centit... és akkor nem törik le
2016. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, erre már én is gondoltam, csak nekem alapból lassan nő a hajam..1 hónapban kb. 1 cm-t..:/
2016. jún. 7. 13:20
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nos, azzal kezdeném, hogy én fodrász vagyok, úgy hogy nem viccből írom amit írok. Szóval, a helyzet az, hogy 3 havonta kellene vágatnod 1cm a hajadból. Sokan nem hiszik el (de én a saját hajammal tapasztaltam meg, ugyanis én is visszavágattam mellig érőről 10cm-re) de a haj/szervezet érzékeli, hogy "felfrissül" a haj, és igy a hajad el kezd nőni. Kémiailag annyit tesz, hogy az ún. mátrix sejtek elkezdenek osztódni. A hajszálak sok millió pici mátrix sejtből áll. Szóval vágasd 3 havonta. Ha elmebeteg a fodrászod és mindig megnyír válts fodrászt, vagy szólj neki, hogy nem érdekel h mennyire törik, akkor is csak 1-1,5 cm vágjon, többet ne. A vasalót továbbra is felejtsd el, néha hagyd hogy magától megszáradjon a hajad, ha otthon vagy, és nem muszály akkor ne kösd fel, vagy vegyél azt a rugós hajgumit, az nem töri meg. Továbbá az olaj és balzsam használatot folytasd. Ajánlanám a L'oreál Elseve extreme repair sampont és balzsamot meg a pakolót. Nagyon jó! Én is ezt használom. :) Viszont tudok neked egy pakoló receptet: tojásfehérje+ricinusolaj+balzsam.. nos ugyebár először mosd meg a hajad samponnal, aztán törülközővel töröld szárazra (ne dörzsöld agyon) aztán ezt a keveréket kend fel az egész fejedre, és most ez bármilyen viccesen is hangzik, kösd össze a hajadat egy csattal és húzz rá egy zacskót, vagy vegyél egy dauer sapkát és azt tedd fel, majd hajszárítóval melegítsd 5-8 percig, aztán hagyd h kihűljön magától a hajad és öblítsd le ezt a keveréket. nem kell megilyedni, lehet, hogy a tojás idő közben megszilárdul, megfő.. de az kijön az öblítés során.. ezt ismételd meg egy hónapig minden héten.. aztán hagyj ki 2 hetet és újra.. hidd el, hatásos. :) Bocsi, hogy ilyen hosszan, de ennél rövidebben nem ment. :)
2016. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A haj elkezd töredezni, 2-3 hónap alatt már van egy kicsi törött rész, de ha te nem vágatod le akkor az a töredezett rész feljebb törik. Ha pl 1 év után mész csak akkor sokkal többet kell levágni mint akkor kéne ha 2-3 havonta vágatnál. Szóval gyakrabban vágass kicsit. Ha a fodrász túl sokat vág, akkor inkább vegyél egy fodrász ollót és vágd magadnak. Nem nehéz, én is ezt csinálom, pár millimétert kell vágni 2 havonta, gyorsan megnő így. A fodrász ennyire nem figyeli, hogy pont csak annyit vágjon amennyit kell. Na meg nekem is lépcsős, tépett a hajam, nekem is mindig csak a végét vágták, pedig ennél nem csak azt kellene. Hiszen a rövidebb részeknél is van törött vég, ott is le kell vágni ugyanúgy.

Amúgy az olajos pakolásokat ajánlották nekem is, de nem láttam jónak, az olajakat több samponozással kell kimosni a sampon meg szárít, utána jobban tört a hajam. Argán olajat jó használni csak, mert azt nem kell kimosni. És tökéletesen ápolja a hajat. Az még fontos hogy ha mégis olajpakolást használsz akkor olajból csak finomítatlan/szűz olajat használj. Pl a főzéshez való olcsó kókuszolaj semmire nem jó.

2016. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!