Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Jó, ha először az 1,6 mm-es...

Jó, ha először az 1,6 mm-es fültágítót raktam a fülembe?

Figyelt kérdés

Nem volt már hónapok óta fülbevaló a fülemben, évek óta csak alkalmakra rakok fülbevalót. Már baba korom óta ki van lyukasztva a fülem. Most megjött a fültágítós készlet és az 1,6 mm-es a legkisebb benne. Sikerült belerakni, és babaolajat használtam, hogy jobban csússzon. A babaolaj árthat? Nem sok az 1,6 mm elsőre? Most fáj és piros, de tűrhető a fájdalom, csak félek, hogy a fülemnek lesz baja. Ha emiatt nem csináltatok új lyukat, akkor nem fog hülyén kinézni, nem más helyre kéne rakni?

Ezt rendeltem:

[link]

Ez jó?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. júl. 17. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj ha el akarod kezdeni tágítani akkor azt hogy másképp lehetne? Egy sima fülbevaló nagyjából 1 mm, így a lehető legkisebb ugrást teszed meg.

Azonban ott van a másik, fokozatmentes megoldás is, a csiga. Én úgy csináltam.

De olyan is volt, hogy a sima füllyukamba mindjárt 2 miliset tettem (akkor viszont nem tágítás volt a cél, csak olyan volt a fülbi), és hát a törvények szerint becsavaráskor leszedtem egy kis darab husit a fülből és a mai napig nem értem hogy hogy nem fájt, pedig nagyon rossz a fájdalomküszöböm.xd Nem lett abból se baj. Ha piros akkor csak pihentetni kell, rosszabb, ha hámlik meg fel is dagad - utóbbi sima fülbelövés után is csúnyán bekövetkezett, de csak idő kérdése. Ja és a teafaolaj-oldat csodára képes! Nem tudom hogy a babaolaj árt-e, de már simán bevizezve is jobban csúszik.

2020. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, jó. A babaolaj nem árt, tágításnál amúgy is valamilyen síkosító kell, akár vazelin, akár más természetes olaj vagy zsíralapú készítmények. Utána viszont olykor célszerű kezelni erre octenisept folyadék a legjobb szerintem, de a betadine is megteszi. Méretek között lassan haladj, 3-4 hetente 1 mérettel feljebb, akkor nem lesz baj. Amit tudnod kell, hogy kb 10 mm felettre mész, akkor onnantól már nem fog tudni annyira összeszűkülni a lyuk, mint amilyen egy szimpla fülbevalónál. Ennél nagyobb esetében viszont egy metszés, pár öltés és utána is szépen összemegy ;)
2020. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!