Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a különböző...

Mi a véleményetek a különböző parfümök életkorhoz való kötéséről?

Figyelt kérdés

Több parfüm véleményei között is olvastam pl a túl édesek tinilányoknak valók, a fűszeresebbek vagy kevésbé édesek kizárólag 30+ nőknek. Nyilván mindenkinek más az ízlése és egy "komolyabb" illatot is szerethet egy fiatalabb lány és egy extra édeset is hordhat egy idősebb nő.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ti mit gondoltok erről, szoktatok-e foglalkozni ha hasonlót írnak egy parfümről és az befolyásol-e benneteket. Esetleg van olyan parfümöd, ami sokak véleménye szerint nem illik a korodhoz de te mégis szereted?



febr. 1. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Vannak azok a tipikus öregasszony illatok, na az még rajtuk is mulatságos. De amúgy nem érdekel, ha tetszik egy illat nem kötöm a koromhoz. Viszont a tizenévesen használt parfümöm 30 fölött már nem érzem annyira magaménak, pedig nem tini illat.
febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy életkorhoz lenne kötve.

Ami tetszik, az tetszik, nem érdekel se a márka, se hogy divatos-e, se hogy kinek ajánlják. Nekem kb. 20 éve ugyanaz a kedvencem. Nem igazán változik ebben az ízlésem.

Egyébként van sok híres, népszerű parfüm, ami számomra kifejezetten büdös. Öregasszony illatnak gondolnám, mer olyan mint egy régi megromlott parfüm, erjedt, erős, fura. Aztán mások meg imádják :D

febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Vannak ilyen parfümsznobok, általában középkorú nők akik teljesen felháborodnak ha egy fiatalabb lányon megéreznek egy drágább parfümöt ami nem 2 illatjegyből áll, hiszen ők azt hiszik hogy a korukból fakadóan érdemelték ki hogy a rém büdös chanel no5-jukkal kamudíváskodjanak a postán vagy lidlben sorbanálláskor. A komolytalan, éretlen tiniknek pink sugart szabad csak hordani. Majd ha a harmadik x-et betöltik meg lesz engedve hogy a Müllerben magára fújja a la vie est bellet. Krémmánián amúgy hobbim az egy-két ilyen önjelölt anna wintour irományainak olvasgatása, főleg a fórumban. Kedvencem mikor az egyik kikérte magának hogy valaki a drága parfümök dupe-ját veszi meg, akinek nincs pénze az eredetire az vegyen bruno bananit vagy mexxet a rossmannban! Napokig röhögtünk ezen barátnőmmel
febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

3: Ez nagyon jó leírás volt :D


Pont a Chanel No 5 az egyik olyan népszerű parfüm, amitől kiráz a hideg, hiába drága, hiába neves, hiába reklámozza millió influencer, nekem annyira büdös, hogy ha fizetnének se fújnám magamra :D Örülök, hogy nem vagyok egyedül és más sem ájult el tőle.

febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as, szívemből szóltál :D Én is krémmánián illetve fragrantica oldalán olvastam olyan véleményeket, hogy csak néztem, tiszta görcsben lehettek akik írták ezeket.
febr. 1. 11:58
 6/17 Metionin ***** válasza:
100%

3-as jaj azokon én is mindig röhögök :D


Én ennél szélsőségesebb vagyok, nemhogy életkorhoz de nemhez kötött illat sincs. Mindenki fújja, ami tetszik neki azt kész. Tini koromban is már a banyaillatok tetszettek, a kolis szobatársaim anno bojkottálták is a Poison utánzat parfümömet, mert szerintük nyanyás volt. Hát pont leszartam.

febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Harmincas vagyok,



Igen, vannak fiatalabb parfümök, és korosabbak, de nem kell feltétlen ezeket követni, ha nem tetszenek.



Már tiniként se szerettem az édes-cukrosat. Pedig akkoriban mindenki a Candy Pink Sugart hordta, de nem illett hozzám.


Meg aztán vannak nénis parfümök, aki nem hiszi, szagolja meg a Chanel no.5-ot. Ezt én semmi pénzért nem hordanám, ha nekem fizetnének érte sem, ha megöregszem (márpedig sanszos, hogy meg fogok 🤫) akkor se.

febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Egyetértek, mindenki hordjon, ami neki tetszik :)


A másik oldal "védelmében", ez kicsit ilyen tyúk-tojás helyzet, mert a kamaszok tapasztalatlanok és csórók, ezért jellemzően gejl tucatillatokat vesznek, ezért hozzájuk társítjuk őket, így lesznek ezekből a parfümökből kamaszosak.


És még egy szempont: ez divatfüggő is, értsd: minden nemzedéknek megvan a maga kedvence slágerterméke, ezért a fater korosztályához kötjük a Le Male-t, az "öreges" és kissé fura lenne egy mai kamaszon. Főleg randin, amikor a csaj a fülébe suttogja: "ah, tökre megvadít az illatod, pont olyan, mint apámé".

febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a Black Opium az új Chanel 5. Szeretni akartam, de nénis.

A Daisy ugyanez, azt hinnéd fiatalos, de nem.



A Kat von D parfümök is (szándékosan?) félre vannak reklámozva. A Sinner is tök basic illat, a csomagolás viszont azt hiteti veled, hogy valami csábító, merész, vad rocker dolog lesz. Hát nem az.



Tini koromban pl az Avon illatok voltak gagyinak kikiáltva, de visszanézve az illatok közt volt pár szuper jó, és az alap színvonal se volt rosszabb mint amit a drogériában kapsz, csak drágábban. Meg csomagolások is jóval kreatívabbak voltak, mint a kortársaik. Szívesen vadászok magamnak régi Avonos parfümös üvegeket, újra hasznosítani, mert egyediek.

febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9-es, évekig "hordtam" ugyanazt az Avonos parfümöt, annyira telitalálat volt számomra az az illat és a tartóssága is remek volt, sőt többször kaptam dicséretet másoktól, hogy mennyire finom illatom van. Pedig ja, ez csak egy "gagyi" Avonos parfüm volt, ahogy én is olvastam a leereszkedő kritikákat. :)
febr. 3. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!